Tag: Gjermanisë

Në hotelin më të madh në botë asnjë turist kurrë nuk ka fjetur…

08/06/2020

Pothuajse pesë kilometra të bregut me rërë të ishullit baltik të Gjermanisë, Rügen, shtrihet hoteli më i madh në botë. Që të gjitha 10.000 dhomat ... Read More

I çmendur nga dashuria, adoleshenti gjerman i ngjitet murit të burgut për ish-të dashurën

26/10/2019

Mirëpo, pas kësaj, 18-vjeçari nuk pranonte të zbriste poshtë dhe u desh që zjarrfikësit në veri të Gjermanisë të përdornin një shkallë për ta shpëtuar. Read More

Nëse shkoni në Austri ose në Gjermani, përgatituni për kontrolle

09/10/2019

Pas vendimit të Gjermanisë për të shtrirë kontrollet kufitare në Austri edhe për 6 muaj, Vjena vendosi të mbante kontrollet në kufi me Slloveninë dhe ... Read More

Pesëvjeçari befason babanë, i telefonon policisë pasi kishte kaluar në të kuqen – kërkon që ta burgosin

07/08/2019

Një pesëvjeçar në Würzburg të Gjermanisë i kishte telefonuar policisë për ta paraqitur babanë e tij, i cili në dy kryqëzime kishte kaluar me veturë ... Read More

Shtetet e QUINT-it deklarohen për zgjedhjet në katër komunat veriore

20/05/2019

Në një deklaratë të përbashkët ambasada e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara, kanë thënë se kanë përcjellë me vëmendje procesin ... Read More

Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin për takimin e Berlinit

15/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim të rregullt me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Siç njofton kryeministri në Facebook, me ... Read More

Limaj dhe ambasadori gjerman diskutuan për dialogun Kosovë- Serbi

13/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale ... Read More

Bayern e largon Kovacicin, vjen një super trajner

30/04/2019

Pavarësisht suksesit të mundshëm në Bundesligë dhe në Kupën e Gjermanisë, trajneri Niko Kovac do të largohet nga Bayern Munich në fund të sezonit. Media ... Read More

Fillon takimi për Ballkanin Perëndimor në Berlin, bisedohet edhe për çështjen e Kosovës dhe Serbisë

29/04/2019

Liderët e Gjermanisë dhe Francës, përfaqësues të shteteve të Ballkanit dhe përfaqësues të lartë të BE-së rreth orës 18:00 kanë filluar një takim me dyer ... Read More

Merkel: Në takim do të bisedohet për çështjen e Kosovës dhe Serbisë, t’i sjellim në rrugë të duhur këto vende

29/04/2019

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, në një konferencë për media para fillimit të Samitit të Berlinit ka thënë se janë bërë bashkë me Presidentin e ... Read More

Rashica, lojtari me notën më të lartë në ndeshjen Werder 2:3 Bayern

24/04/2019

Bayern Munich ka arritur në finale të Kupës së Gjermanisë falë një goli të vonshëm të Robert Lewandowskit nga penalltia, pas triumfit 3:2 kundër Werder ... Read More

Kryeministri Haradinaj priti në një takim ambasadorin gjerman, Christian Held

24/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Held. Siç ka njoftuar kryeministri Haradinaj, ... Read More