Tag: gjersa

E thotë shkenca, mishi i pulës rrit rrezikun e kancerit

10/09/2019

Drejt një konstatimi të tillë kanë arritur shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit, gjersa kanë vlerësuar se përveç llojit të kancerit të gjakut, i njohur si limfoma jo-Hodgkin, burrat ... Read More

Numri i vijave në kyçin e dorës tregon sa gjatë do jetoni

01/05/2019

Pjesa më e madhe e vijave në kyçin e dorës tregojnë sa jetë të gjatë do të keni, gjersa vijat e ndërprera janë indikator të ... Read More

Haradinaj: Ta ruajmë bukurinë e Kosovës

22/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Ditën e Tokës, 22 prillin, gjersa ka bërë thirrje që të ruhen bukuritë e Kosovës. Përmes një postimi ... Read More

Sarri tregon fajtorin e humbjes nga Liverpool

14/04/2019

Maurizio Sarri është deklaruar pas humbjes nga Liverpool. Chelsea humbi 2 me 0 në udhëtim te Liverpool, gjersa Maurizio Sarri e ka lavdëruar anën kundërshtare. ... Read More

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Mitrovicë

02/03/2019

Një person ka raportuar se gjersa ishte duke rrëzuar një shtëpi të vjetër ka gjet një mjet të dyshuar të pashpërthyer. Sipas raportit të policisë, ... Read More

Benitez: Kam pasur suksese te Reali dhe Interi

26/02/2019

Rafael Benitez është trajner aktual i skuadrës së Newcastle Unitedit gjersa në të kaluarën ka drejtuar edhe shumë klube evropiane. Padyshim që suksesin më të ... Read More

Pasagjerët e kërcënojnë taksistin, ia grabitin telefonin dhe 50 euro

14/02/2019

Një person i cili punon si taksi ka raportuar se gjersa ishte duke i transportuar dy pasagjerë të panjohur, e kanë kërcënuar dhe ia kanë ... Read More

Suso i Milanit dhe Barella i Cagliarit në radarin e Arsenalit

12/02/2019

Arsenali ka nisur të planifikojë skuadrën për sezonin e ardhshëm gjersa këtë kampionat po has në vështirësi. Shefi i zbulimit të lojtarëve të klubit anglez, ... Read More

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

07/02/2019

Los Angels Lakers kanë mbetur të dytit gjersa pas tyre janë edhe kampionët aktual të NBA-s, Golden State Warriors. Skuadra e New York Knicks është ... Read More