Tag: gjet

Zbulimi / Kujt i përkiste Kurani më i vjetër në botë

10/06/2020

Disa muaj më parë në arkivën e Universitetit të Birminghamit në Britani u gjet një kopje e Kuranit, që mendohet të jetë më e vjetra ... Read More

Kjo është kërpudha më helmuese në botë

03/10/2019

“Podostroma cornu-damae’ u gjet nga një fotograf në një zonë, në Queensland, para se të identifikohej nga studiuesit”, njoftoi sot universiteti ”James Cook” (JCU). Të ... Read More

Shqiptarit i gjendet kokainë dhe 2000 euro, arrestohet nga autoritetet italiane

10/05/2019

Një 54-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi iu gjet dhe sekuestrua një sasi droge dhe 2 mijë euro para kesh. Shqiptari me profesion ... Read More

Taksisti i cili u vra mbrëmë në Skenderaj, ishte dëshmitar i një vrasjeje (Video)

09/04/2019

Familjarët e Ilir Zeqirit, i cili u gjet pa shenja jete mbrëmë në një veturë të djegur në Prekaz, kanë thënë se i ndjeri nuk ... Read More

E moshuara që vrau me thikë shtatëvjeçarin nga Kosova është me “probleme mendore”

22/03/2019

Një krim mizor ku një shtatëvjeçar u gjet i therur me thikë tronditi Baselin dhe të gjithë Zvicrën të enjten. Sipas mediave zvicerane, përcjell Telegrafi, ... Read More

Flet avokati i rreshterit që u arrestua për vrasjen në Suharekë

18/03/2019

Një person u gjet i vrarë mëngjesin e sotëm në një Kazion në Suharekë. Dyshimet e para ishin se personat që grabitën Kazinon vranë J.A ... Read More

Ky është 35-vjeçari që u vra në kazinon e Suharekës (Foto)

17/03/2019

Personi, i cili u gjet sot pa shenja jete në një kazino të Suharekës, dyshohet se është vrarë nga plaçkitësit. Gjatë plaçkitjes personat e dyshuar ... Read More

Vajza e George Foreman ka bërë vetëvrasje

12/03/2019

 Vajza e legjendës së boksit George Foreman, Freeda, e cila u gjet e vdekur gjatë fundjavës në shtëpinë e saj, thuhet se ka bërë vetëvrasje. ... Read More

Rezultatet e para të autopsisë, Keith Flint kreu vetëvrasje duke u varë

11/03/2019

Autopsia tregoi se Keith Flint, i cili u gjet i vdekur më 4 mars në shtëpinë e tij në North End, Essex, ka kryer vetëvrasje ... Read More

Balena misterioze e gjetur në xhungël, afro 15 metra larg bregut të detit (Video)

25/02/2019

Ekspertët kanë mbetur të befasuar me një balenë të gjatë 11 metra, që u gjet në një xhungël të Brazilit. Askush nuk po mund të ... Read More

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

11/02/2019

Zhdukja e Emiliano Salas, kishte bërë që bota e futbollit të tronditet, por ai i gjet pas më shumë së një javë kërkime. Trupi i ... Read More

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

10/02/2019

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala, e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni ... Read More