Tag: Gjetja

Zbulohet sekreti se si të jeni më të lumtur në punë

24/04/2019

Gjetja e kohës për t’u përqendruar në përvetësimin e një aftësie të re, mësimi i një programi softuerik apo thjesht të lexoni më gjerësisht për ... Read More

Autoritetet konfirmojnë së është një trup nën rrënojat e aeroplanit të Sala, publikohen pamjet e para të rrënojave

04/02/2019

Në orët e vona të dielës u konfirmua gjetja e rrënojave të aeroplanit të zhdukur ku në bord ishin Emiliano Sala dhe piloti David Ibbotson, ... Read More

Një nga psikiatrit më të mirë në botë i zbulon rregullat që jua ndryshojnë jetën për mirë

03/01/2019

Përmirësimi i lidhjeve, gjetja e një pune më të mirë, zgjerimi i shoqërisë, lumturia dhe kënaqësia në jetë janë diçka që vërtetë kërkojnë përkushtim dhe ... Read More

Si duhet të veprojnë meshkujt për t’u dukur më joshës në sytë e femrave

23/08/2018

Gjetja e një partneri të jetës mund të jetë e vështirë sepse duhet gjetur dikë që gjithashtu ju dashuron dhe i pranon të metat që ... Read More