Tag: gjitha

Vetëm për 400 milionë euro, Barça do t’ua shiste Dembelen tre gjigantëve evropianë

11/12/2018

Arsenali, Chelsea dhe PSG janë duke u përpjekur me të gjitha forcat për të sjell lojtarë të ri në radhët e tyre. Një prej tyre ... Read More

Shqipëria mbështet Maqedoninë në rrugën drejt NATO-së

10/12/2018

10 Dhjetor 2018 / 11:29 “Përshëndetëm arritjet e Marrëveshjes së Prespës dhe të gjitha përpjekjet që po bëhen në drejtim të ndërrimit të emrit që ... Read More

Policia në Tiranë, arreston 21 persona dhe pezullon 94 patentë shoferë

10/12/2018

Policia Rrugore e Tiranës, gjatë javës dhe fundjavës ishte prezent thuajse në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane të kryeqytetit, me qëllim parandalimin e ngjarjeve ... Read More

‘Traileri’ i “Avengers: Endgame” thyen rekordet e shikueshmërisë brenda 24 orëve

08/12/2018

Paraqitja e shkurtër e filmit “Avengers: Endgame” i ka thyer të gjitha rekordet e shikueshmërisë brenda 24 orëve të lansimit. ‘Traileri’ i projektit të ri ... Read More

Arratisja e Gruevskit, Zaev: Dua të di si ka dalë nga Serbia

07/12/2018

7 Dhjetor 2018 / 10:22 Kryeministri Zoran Zaev ka kërkuar sqarim tek të gjitha vendet që kanë ndihmuar ish-paraardhësin e tij Nikolla Gruevski për t’u ... Read More

‘Cineplexx’ feston ditëlindjen me super-ofertë, të gjitha biletat për vetëm 1,99 euro!

06/12/2018

Me 11 dhjetor, Cineplexx feston ditëlindjen e dytë, ku të gjitha biletat 2D, 3D dhe VIP do të jenë vetëm 1,99 euro. Biletat tashmë janë ... Read More

Icardi dhe Ronaldo me mesatare të njëjtë golash te Interi

06/12/2018

Ronaldo konsiderohet si një nga sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, pasi sulmuesi i Interit dhe AC Milanit ishin sigurisht fenomenal, por edhe ... Read More

Kuçi nuk ngutet të mbajë premtimin për dorëheqje: E kemi votimin e ushtrisë… (Video)

05/12/2018

Deputeti i AAK-së, Blerim Kuçi ka thënë se në të gjitha pikëpamjet Kosova e ka merituar liberalizimin e vizave para Serbisë, Ukrainës e shtetve të ... Read More

Sot ora e parë e mësimit i kushtohet raporteve Kosovë-SHBA

05/12/2018

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka vendosur që sot në orën e parë të mësimit në të gjitha shkollat e Kosovës të mësohet për raportet ... Read More

Zyrtare: Samsung do të shfaq telefonin 5G këtë javë

04/12/2018

Samsung është duke shtënë në të gjitha drejtimet. Disa javë pasi ofroi një paraqitje të shkurtër për gjeneratën e ardhshme Samsung Galaxy X me një ... Read More

Gjërat të cilat çdo femër pret që mashkulli të jetë i aftë t’i bëjë

04/12/2018

Në kohërat moderne ku femrat në të gjitha sferat janë të barabartë me meshkujt – ose të paktën mundohemi ta arrijmë barazinë gjinore – sigurisht ... Read More

Shkollat në Çair mbeten me emrat e vjetër

02/12/2018

2 Dhjetor 2018 / 16:31 Regjistri qëndror është shfajësuar si institucion nga të gjitha akuzat që janë bërë per ndryshimin e dy emrave të shkollave ... Read More