Tag: gjithë

Ylli Merja: Si të shpëtoni përgjithmonë nga vesi i duhanpirjes

20/01/2020

Voltiza Duro – Pirja e duhanit na bën keq, këtë e dimë të gjithë! Gjithashtu nga pirja e tij mund të vdesim! Çdo vit në ... Read More

“Lufta e ftohtë” me Xhemi Shehun, Alketa Vejsiu: Nuk merrem me telenovela portalesh!

11/01/2020

Pamela Aliaj – Para katër ditësh nisi e gjithë ‘lufta e ftohtë’ mes dy moderatorëve duke u zgjeruar më pas me personazhe të tjerë, të ... Read More

E gjithë vëmendja tek Jennifer teksa ish-bashkëshorti Brad bënte shaka në fjalimin e tij të fitores

06/01/2020

15:26 | 6 Janar 2020 15:26 | 6 Janar 2020 Të gjithë sytë nga Jennifer Aniston. Jennifer Aniston dhe Brad Pitt kanë qenë të pranishëm ... Read More

Çajrat më të mirë për aparatin tretës

05/01/2020

Mjafton një fryrje e zakonshme në stomak dhe e gjithë dita mund të shkoj keq. Por nuk është vetëm ky problemi me aparatin tretës, dhimbjet ... Read More

Ndryshimet pas lindjes te nënat

04/01/2020

Kuptoni cilat janë ato ndryshime.Pas lindjes së foshnjes, e gjithë vëmendja është te foshnja, e jo te nëna. Kështu që shumë pak njerëz e dinë ... Read More

Kjo fotografi konfirmon lidhjen e Dafina Zeqirit me DJ e njohur?

03/01/2020

19:41 | 3 Janar 2020 19:41 | 3 Janar 2020 Dafina Zeqiri befasoi të gjithë me veprimin e fundit. Dafina Zeqiri krahas jetës profesonale çdo ... Read More

Miqësitë që morën fund në shoubiz, por bënë ‘zhurmë’ të madhe në publik

02/01/2020

Këngëtarët tanë gjatë gjithë vitit kanë qenë shumë aktiv me publikimin e projekteve të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Disa kanë preferuar të sjellin solo-projekte, e ... Read More

Top 25 lojtarët që mund të ndërrojnë skuadër në janar

01/01/2020

19:22 | 1 Janar 2020 19:22 | 1 Janar 2020 Në gjithë Evropën është hapur afati kalimtar i transferimeve. Afati kalimtar i janarit ofron mundësi ... Read More

OKB: Më 1 janar në botë do të lindin 392.078 fëmijë

01/01/2020

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fëmijë. OKB-ja gjithashtu tërhoqi vërejtjen ... Read More

Ritualet e natës së 31 dhjetorit që do ju sjellin fat e mbarësi gjithë vitin

30/12/2019

Uroji mirëseardhjen Vitit të Ri me një traditë të re, frymëzuar nga festimet origjinale në të gjithë botën. Këto rituale, që nga gatimet tipike e ... Read More

Këto ushqime ju sjellin lumturi

29/12/2019

Gjendja shpirtërore ka lidhje të pashmangshme me ushqyerjen. Të gjithë studiuesit janë të mendimit se ushqimet që ne hamë ndikojnë direkt në ndjenjat tona, ndaj ... Read More

Rreth 70% e personave që e provojnë një cigare bëhen të varur nga ajo

29/12/2019

Shkencëtarët kanë analizuar të dhënat e studimeve të mëhershme me mbi 215,000 njerëz nga e gjithë bota për të treguar se 70 për qind prej ... Read More