Tag: gjithëve

Mesazhi i Metës për protestuesit: Ruani qetësinë dhe evitoni dhunën

11/05/2019

Presidenti Ilir Meta u ka kërkuar “të gjithëve të ruajnë qetësinë, të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet, që mund të shkaktojnë lëndime në njerëz ... Read More

Flori ua bën kokën lëmsh të gjithëve, publikon fotografinë e vajzës misterioze

27/04/2019

Flori ua bën kokën lëmsh të gjithëve, publikon fotografinë e vajzës misterioze Flori Mumajesi ka befasuar fansat me veprimin që bëri në Instagram. Flori Mumajesi ... Read More

Bremen ua kujton të gjithëve edhe një herë se çfarë bëri Rashica ndaj Mainz

02/04/2019

Bremen ua kujton të gjithëve edhe një herë se çfarë bëri Rashica ndaj Mainz Milot Rashica ishte edhe një herë në nivelin e detyrës në ... Read More

Sekretet që nuk duhet t’ia tregoni askujt për jetën personale

20/03/2019

Të gjithëve na pëlqejnë njerëzit e sinqertë dhe të hapur, por, siç duket, misteri është erëz e jetës. Ndonjëherë njerëzit i shfrytëzojnë informacionet që i ... Read More

Super-kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve – një ekip anglez shihet si triumfues

14/03/2019

Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse,  ku ... Read More

Çifti amerikan bëhet hit me qenin e tyre, është shumë i madh dhe peshon afro 100 kilogramë (Foto/Video)

14/03/2019

Qeni i një burri në Kaliforni ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, për faktin se ka një trup shumë të madh dhe peshon mbi 90 ... Read More

Chelsea me ultimatum ndaj Sarrit, italiani duhet ta fitojë Kupën e Ligës

20/02/2019

Italiani e ka humbur besimin e të gjithëve në klub, madje edhe vetë lojtarëve të klubit anglez. Maurizio Sarri do të zëvendësohet te skuadra e ... Read More

Si ta kujtoni gjithë atë që keni harruar?

12/02/2019

Të gjithëve na ndodh që truri ndonjëherë dështon, mirëpo me ndihmën e disa trukeve, lehtë mund të përmirësojmë memorien Këto janë gjashtë teknikat të cilat ... Read More

Katër tregues të qartë që në vend të dhjamit, gjatë ushtrimeve humbni muskuj

31/01/2019

A keni ndier ndonjëherë dobësim derisa keni qenë në palestër? Të gjithëve ndonjëherë u ndodh kështu. Nuk është e lehtë të dobësoheni dhe të humbni ... Read More

Pse nuk na pëlqen zëri ynë kur e dëgjojmë të regjistruar

24/12/2018

U ka ndodhur të gjithëve. Herën e parë që kemi dëgjuar zërin tonë të regjistruar, nuk na ka pëlqyer. Dhe për këtë ka një shpjegim, ... Read More

Mësuesja merr dhuratë nga e cila preket shumë, nga nxënësja e cila nuk kishte “asgjë për të dhënë” (Foto)

24/12/2018

Të gjithëve na thuhet se Krishtlindjet janë koha kur supozohet se duhet dhënë diçka, gjë e cila mund të mos jetë edhe aq e lehtë, ... Read More

Sa është i plakur trupi juaj në bazë të asaj se në çfarë forme jeni?

20/12/2018

Ushtrimet u këshillohen të gjithëve, sepse janë të shkëlqyeshme për shëndetin. E dini sa vjet i keni dhe sado që të dëshironi që ai numër ... Read More