Tag: gjithsesi

Ushqimet më të mira që ju bëjnë të dukeni më të rinj

29/01/2020

Plakja është një pjesë e jetës dhe nuk mund të shmanget. Gjithsesi, ushqimet që ju konsumoni ndihmojnë që këtë fazë të jetës ta kaloni sa ... Read More

Këto janë mënyrat mënyrat natyrale për të shtuar në peshë

22/07/2019

Rreth 2/3 e njerëzve në SHBA janë mbi peshë ose obezë, por gjithsesi shumë njerëz në botë, kanë problem pasi janë tepër të dobët.Ky është ... Read More

Pse ju djersiten duart dhe si ta parandaloni këtë problem

16/07/2019

Djersitja është një proces natyror, i cili ju ndodhë shumë njerëzve. Gjithsesi, djersitja e tepërt nuk është normale dhe quhet Hiperhidrozë.Sipas Mayo Clinic, djersitja e ... Read More

Mos hani banane për mëngjes, janë të dëmshme

06/07/2019

Thuhet se vakti i mëngjesit është një nga vaktet më të rëndësishme të ditës. Gjithsesi, ekzistojnë disa ushqime, që duhet t’i shmangni gjatë mëngjesit.Një ndër ... Read More

Si e shikoni veten

22/04/2019

Disa njerëz gjithsesi mund ta “zbukurojnë” veten. Të tjerët, megjithatë, shkojnë në skajshmërinë tjetër dhe vlerësojnë veten më keq se që e vlerëson rrethi i ... Read More

Nëse nuk besoni, provojeni vetë: Shikoni çfarë ndodh kur përzihen Coca-Cola dhe qumështi! (Video)

14/04/2019

Nuk e dimë se kush është kujtuar ta bëjë këtë përzierje, mirëpo eksperimenti i tij gjithsesi na rikujton edhe njëherë që me Coca-Colan nuk është ... Read More

Rozana Radi: Nuk do të falja për hirë të dashurisë

07/03/2019

Këngëtarja dhe tekstshkruesja, Rozana Radi, mund të mos jetë shumë aktive në skenë, por gjithsesi ajo është aktive në rrjetet sociale. Bukuroshja vazhdimisht komunikon me ... Read More

Pamje të rralla: Momenti kur vetura Audi Q7 nxjerr një kamion të bllokuar në borë (Video)

30/01/2019

Bora që ka përfshirë së fundmi disa pjesë të Evropës dhe të botës gjithsesi ka shkaktuar edhe probleme për vozitësit. Siç shkruajnë mediat e huaja, ... Read More

Spasovski: Askush nuk ka të drejtë ta pengojë votimin

30/09/2018

Prononcimin për referendumin filloi qetë, gjithsesi se nëse ndodhë që të kemi prishje të procesit votues, nëse ajo është jashtë vendvotimeve ose në në vendvotim ... Read More

Zaev për komunikatën e Ivanovit: Duhet të ndihmojmë jo të pengojmë (video)

12/06/2018

12 June 2018 / 11:43 “Qytetarët janë ata që vendosin në referendum, por gjithsesi unë si kryeministër dhe Gjorge Ivanov si president duhet t’ju ndihmojmë ... Read More