Tag: Gjorge

“27 prilli”, Ivanov taktizon me kërkesat për falje?!

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T16:10:03+02:00 Ekspertët vlerësojnë se taktizimi i presidentit Ivanov me amnisti të mundshme për të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit për shkak të fushatës ... Read More

Ali Ahmeti: Ivanov s’ka legjitimitet për të falë

14/04/2019

S A 2019-04-14T15:45:00+02:00 BDI nuk pret nga presidenti Gjorge Ivanov t’i falë dhunuesit e 27 prillit. Kreu i integristëve, Ali Ahmeti theksoi se ky do ... Read More

“Falja”, vazhdon heshtja e Ivanovit dhe kabinetit të tij

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T15:19:57+02:00 Heshtja është përgjigjja e vetme që vjen nga zyra presidenciale e Gjorge Ivanovit në pyetjen nëse do t’i falë të dënuarit për 27 ... Read More

“Zelena Llupa”: Çavkovi nuk guxon të falet, ka financuar fushatën e Ivanovit

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:15:25+02:00 Falja e Mitko Çavkovit nga ana e presidentit Gjorge Ivanov, është “konflikt i drejtpërdrejtë i interesave”, që është në kundërshtim me rregullat pozitive ... Read More

Kërkesat për falje, Ivanov nuk zbulon emrat

09/04/2019

S A 2019-04-09T15:32:53+02:00 Kabineti i presidentit Gjorge Ivanov zyrtarisht nuk zbulon cili nga 16 të dënuarit për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit ka dorëzuar ... Read More

Gjorçev: Ivanov ka të drejtë Ligjet t’i kthej për rishqyrtim në Kuvend

12/03/2019

12 Mars 2019 / 12:40 Lidhur me mos dekretimin e ligjeve nga ana e presidentit të shtetit Gjorge Ivanov, deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev theksoi ... Read More

Ivanov nuk firmos dekretet për shpalljen e 11 ligjeve

11/03/2019

11 Mars 2019 / 17:32 Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov nuk ka nënshkruar dekretet për shpalljen e  11 Ligjeve të miratuara ... Read More

Ivanov vizitoi familjet e viktimave

14/02/2019

???????????????????????????????????? 14 Shkurt 2019 / 16:48 Presidenti Gjorge Ivanov sot në Gostivar ka vizituar familjet Uzeiri, Trpevski dhe Ismaili, anëtarët e të cilit janë mes ... Read More

Presidenti Ivanov u takua me Erdoganin

09/02/2019

9 Shkurt 2019 / 11:54 Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, dje në Stamboll është takuar me presidentin e Republikës së Turqisë, Rexhep Taip ... Read More

Ivanov përshëndet nënshkrimin e Protokollit, por me keqardhje për ndryshimin e emrit

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 18:08 Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka përshëndetur nënshkrimin e Protokollit Qasës për anëtarësimit të vendit në NATO. “Presidenti i Maqedonisë ... Read More

Ivanov: Pres që këtë vit Maqedonia të merr ftesë për anëtarësim në NATO

01/01/2019

1 Janar 2019 / 20:36 Presidenti Gjorge Ivanov sot vizitoi pjestarët e ARM-së në kazermën “Çede Filipovski-Dame” në Kërçovë. Presim që ky vit të jetë ... Read More

Ivanov: Ku dallon falja ime nga amnistia juaj ?

28/12/2018

28 Dhjetor 2018 / 15:16 Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov para deputetë të Kuvendit ka kritikuar amnistinë e personave të akuzuar për ngjarjet e dhunshme ... Read More