Tag: gjuhët

Sot pritet të shpallet Ligji për gjuhët në gazetën Zyrtare

15/01/2019

15 Janar 2019 / 7:22 Kryetari i Kuvendit mbrëmë ka firmosur Ligjin për gjuhët. Ligji me firmën e Xhaferit është  dërguar në Gazetën Zyrtare dhe ... Read More

VMRO: Shpallja e Ligjit për gjuhët në Gazetën Zyrtare, vepër penale

14/01/2019

14 Janar 2019 / 22:56 Rreth shpalljes së Ligjit për Gjuhët në Gazetën zyrtare ka reaguar edhe VMRO-DPMNE-ja opozitare duke paralajmëruar se kjo është vepër ... Read More

Zaev: Ligji për gjuhët nuk paraqet kurrfarë dhimbje

08/04/2018

8 April 2018 / 12:15 Ligji për gjuhët paraqet rrumbullakim të Marrëveshjes së Ohrit dhe kjo do të ndikojë në drejtim të relaksimit të marrëdhënieve ... Read More

Gjuajtja e qenit prej ‘aeroplanit’ u bë virale, shkaku i një mashtrimi optik (Video)

29/03/2018

Pamjet e shfaqin një qen që po gjuhet prej aeroplanit, si pjesë e ndonjë eksperimenti të çuditshëm – e tëra ka të bëjë, vetëm me ... Read More

Xhaferi nuk do të firmosë ligjin në vend të Ivanovit

29/03/2018

29 March 2018 / 15:30 Nënshkrimi i ligjit për gjuhët nga ana e kreut të Kuvendit Talat Xhaferi në vend të presidentit Ivanov nuk është ... Read More

Ligji për gjuhët “përfundon” në Presidencë

22/03/2018

22 March 2018 / 16:01 Kaluan 8 ditë nga miratimi i Ligjit për Gjuhët në Kuvend por Presidenti Ivanov edhe më tej refuzon që ta ... Read More

Zaev: Me ligjin e gjuhëve nuk humbë askush

15/03/2018

Pas miratimit të Ligjit për gjuhët kryeministri Zoran Zaev është shprehur me me këtë ligj askush nuk humbet. Zaev ka theksuar se miratimi i ligjit ... Read More

“Rruga drejt…”, gjuha-mollë sherri mes partnerëve qeveritarë

08/03/2018

8 March 2018 / 15:19 Ligji për gjuhët është shndërruar në “mollë sherri” mes partnerëve të koalicionit qeveritar. I miratuar dhe më pas i padekretuar ... Read More