Tag: gjyqësore

Seanca gjyqësore për rastet “Trajektorja”, “Treqind” të PSP-së dhe për vrasjen e Sazdovskit

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T10:37:26+02:00 Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të mbahen seanca të reja gjyqësore për rastet “Trajektorja”, “Treqind” të PSP-së dhe për vrasjen e ... Read More

Dhuna në familje, përgjegjës edhe gjyqësori

08/04/2019

Për dhunën në familje në një formë përgjegjës janë edhe institucionet gjyqësore për shkak të neglizhencës së rasteve që duhen trajtuar me prioritet. Ministri i ... Read More

Përfundojnë analizat e ADN-së për viktimat e avionit Cessna

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T14:19:19+02:00 Kanë përfunduar analizat e ADN-së të Institutit për mjekësi gjyqësore dhe për momentin dakordohet transporti i katër shtetasve bullgar, të cilët pardje i ... Read More

Gjykatat e Kosovës marrin përsipër lëndët e EULEX-it për krime lufte

31/03/2019

Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë, që monitoron proceset gjyqësore për krimet e luftës, ka mirëpritur vendimin e organeve të drejtësisë që në kuadër ... Read More

“Titanik”, publikohen dëshmitë materiale

11/03/2019

11 Mars 2019 / 15:02 Seanca gjyqësore “Titanik” për parregullsitë zgjedhore, ka vazhduar me publikimin e dëshmive materiale. Prokurorja Speciale Lile Stefanova nxori kartat e ... Read More

Avokati i Popullit thotë se rreth 100 mijë vendime gjyqësore s’po zbatohen në Kosovë

03/03/2019

Numri i lëndëve në procedura gjyqësore në të gjitha gjykatat në vend është 400 mijë. Por edhe rreth 100 mijë vendime që janë marrë nga ... Read More

Nedellkovski nuk pendohet për gjuhën e urrejtjes

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 15:04 Ndonëse është ngritur procedurë gjyqësore kundër tij, i vetëquajturi gazetarë, Milenko Nedellkovski nuk pendohet që përdorë gjuhë të urrejtjes. Madje ... Read More

Sopoti merr fund, Qeveria duhet t’i dëmshpërblejë për 15 ditë

21/02/2019

Nga seanca e sotme gjyqësore edhe zyrtarisht hyn në fuqi marrëveshja mes Avokatit të Shtetit dhe Qeverisë për dëmshpërblimin e ish të dënuarve në rastin ... Read More

Sopotasit do të dëmshpërblehen nga shteti brenda 30 ditëve

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 14:32 Ka përfunduar seanca gjyqësore në të cilën duhej të përmbyllej marrëveshja mes Avokatit të shtetit dhe Sopotasve, për dëmshpërblimin e ... Read More

Nisin seancat gjyqësore, Arda Turan kërcënohet me 12 vjet burg!

31/01/2019

Kanë filluar seancat gjyqësore në shtetin turk kundër mesfushorit të Barcelonës, Arda Turanit. Ky i fundit raportohet se nëse gjendet fajtor 12 vjetët e ardhshëm ... Read More

“Titani 3”, përplasje mes prokurorëve të PSP-së dhe mbrojtjes së të akuzuarve

24/01/2019

Para se të anulohej seanca e sotme gjyqësore për rastin “Titanik 3”, për parregullsitë zgjedhore në Çair erdhi deri tek përplasja mes Prokurorëve të PSP-së ... Read More

Hahn takon Ramën: Presim dënime

18/01/2019

Arrestimet e kohëve të fundit në Shqipëri dhe proceset gjyqësore që kanë nisur ndaj personave të akuzuar për lidhje me krimin e organizuar, sipas Bashkimit ... Read More