Tag: gjyqtarëve

PSD kërkon debat parlamentar për Vettingun në drejtësi

26/04/2019

Partia Socialdemokrate ka dorëzuar kërkesën për debat parlamentar lidhur me rivlerësimin e gjyqtarëve, prokurorëve dhe policëve hetues. Dorëzimin e kësaj kërkese e ka bërë deputetja ... Read More

Në bankën e të akuzuarve, ja kur nis gjyqi për Saimir Tahirin

16/04/2019

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të ulet në bankën e të akuzuarve më 19 qershor. Pas përzgjedhjes së gjyqtarëve, sot është caktuar edhe data ... Read More

“Reformat në gjyqësor, pa rezultate konkrete”

28/03/2019

S A 2019-03-28T15:26:51+01:00 Komisioni antikorrupsion pos gjyqtarëve, gjendjen me pronën duhet ta ndjekë edhe tek të gjithë zyrtarët shtetëror dhe funksionarët. Kështu vlerëson ish gjyqtarja ... Read More

Ky do të jetë gjyqtari kryesor për ndeshjen Kosovë – Bullgari

25/03/2019

Katërshja e gjyqtarëve nga Lituania, në krye me gjyqtarin kryesor Gediminas Mažeika, do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen hapëse të Kosovës kundër Bullgarisë në Grupin ... Read More

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 23-të në Ipko Superligë, rikthehet Genc Nuza

15/03/2019

Është bërë delegimi i gjyqtarëve për ndeshjet e fundjavës në Ipko Superligë. Ndeshjen derbi, Feronikeli – Trepça ’89 do ta gjykojë Genc Nuza, që rikthehet ... Read More

Orari dhe gjyqtarët e javës së 20-të në Ipko Superligën e Kosovës

28/02/2019

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë delegimin e gjyqtarëve ndeshjet e javës së 20-të në elitën e futbollit kosovar. Ndeshjet e javës së 20-të ... Read More

Rama: Koha e të paprekshmëve po mbaron, shteti ka hyrë në fazë të re

15/02/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas kontrolleve në shtëpitë e gjyqtarëve që zbutën dënimin e Dritan Dajtit. Sipas tij, pas këtyre bastisjeve ka ... Read More

Shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, policia kontrollon banesat e gjyqtarëve

15/02/2019

Forcat Speciale të Policisë së Shqipërisë kanë kontrolluar banesat e tre gjyqtarëve që pranuar gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, vrasësin e katër policëve më ... Read More