Tag: gjyqtari

“Edi Rama është si Juventusi që vjedh dhe bën ligjin, Sali Berisha është si… Milani”, krahasimet epike të gjyqtarit të Superiores

21/05/2020

Klajdi Kola, gjyqtari i Superiores, së fundmi ka bërë një postim epik në rrjetet sociale, teksa ka krahasuar politikanët tanë me skuadrat italiane. Vlonjati, i ... Read More

Arrest shtëpiak edhe për 19 gratë tjera që u kthyen nga Siria

24/04/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë,  Departamenti Special, gjyqtari i procedurës paraprake, ka vendosur lidhur me dy kërkesat e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin ... Read More

Gjyqtari kosovar do të referojë ndeshjen, Barcelona – Chelsea

24/04/2019

Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi zvicerane, do të referojë në ballafaqimin gjysmëfinal të UEFA Youth League në futboll, mes Barcelonës U-19 ... Read More

Caktohet masa e paraburgimit ndaj tre të pandehurve

21/04/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, gjyqtari i procedurës paraprake të këtij departamenti, sot ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të pandehurit A.M për ... Read More

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese

13/04/2019

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese Futbolli përjetohet shumë nga ata që e praktikojnë në moshë të ... Read More

Gjyqtari nuk akordoi penallti kundër Serbisë, i kërkon falje trajnerit të Portugalisë

26/03/2019

Gjyqtari polak i ndeshjes mes Portugalisë dhe Serbisë e kishte akorduar një penallti pasi topi u ndal nga krahu i Antonio Rukavinas, mirëpo më vonë ... Read More

Genc Nuza delegohet nga UEFA, gjykon ndeshjen mes Qipros dhe Gjibraltarit

16/03/2019

Gjyqtari më i mirë në Kosovë për vitin që lamë pas, Genc Nuza do të gjykoj edhe në një ndeshje ndërkombëtare. Shtëpia më e madhe ... Read More

Genc Nuzës i besohet edhe një ndeshje ndërkombëtare

15/03/2019

Gjyqtari kosovar, Genc Nuza do ta drejtojë edhe një ndeshje ndërkombëtare. Nuza bashkë me asistentët, Edmond Zeqiri e Fatmir Sekiraqa të FIFA-së, si dhe Alban ... Read More

Kur mësuesi përjashton nxënësin në Ligën Premier – Moss e ndëshkoi me të kuq Milnerin në ndeshjen Liverpool-Crystal Palace

21/01/2019

James Milner mori një kartonë të kuq të shtunën nga gjyqtari që e mësoi atë si të luajë futboll, pasi e kishte trajner në shkollë. ... Read More

Zyrtare: Kërkesa e Levantes refuzohet, Barcelona mbetet në garë në Kupën e Mbretit

18/01/2019

Carmen Perez, gjyqtari i komitetit të konkurrencës në FA spanjolle, ka vendosur të mos veprojë sipas ankesës së paraqitur nga Levante mbi praninë e Chumi ... Read More

Gjykata hodhi poshtë padinë e Ashley Juddit kundër Harvey Weinsteinit për ngacmim seksual

10/01/2019

Gjyqtari federal në Los Angelos ka hedhur poshtë një padi për ngacmim seksual të paraqitur nga aktorja Ashley Judd kundër producentit të filmave të Hollivudit, ... Read More

Shkëlqimi i Genc Nuzës në Kosovë dhe Evropë, gjyqtari më i mirë i vitit që morri lëvdata edhe nga Andriy Shevchenko

01/01/2019

Genc Nuza është zgjedhur gjyqtari më i mirë i vitit 2018 nga Federata e Futbollit të Kosovës. Gjyqtari prishtinas ka shkëlqyer si në futbollin vendor ... Read More