Tag: gjysmëfinale

Arsyet që fshihen para përformancave të dobëta të Messit në Kupën e Amerikës

30/06/2019

19:05 | 30 Qershor 2019 19:05 | 30 Qershor 2019 Argjentina ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës këtë verë, pa pasur nevojë që ... Read More

Frankfurt 1:1 Chelsea, notat e lojtarëve

02/05/2019

Gjithçka ka mbetur e paqartë nga ndeshja e parë gjysmëfinale mes Frankfurt dhe Chelsea, në kuadër të Ligës së Evropës. ‘Blutë’ nuk arritën më shumë ... Read More

Arsenal 3:1 Valencia, notat e lojtarëve – Xhaka në mesin e më të mirëve

02/05/2019

Ka përfunduar edhe ndeshja e parë gjysmëfinale në kuadër të Ligës së Evropës, ndërmjet  Arsenal dhe Valencia. Takimin e parë e fituan skuadra vendase, të ... Read More

Messi dhuron spektakël, Barca e mposht me rezultat bindës Liverpoolin

01/05/2019

Barcelona e ka fituar me rezultat bindës 3:0 ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mundur në ‘Camp Nou’ skuadrën e Liverpoolit ... Read More

Barcelona – Liverpool, ky është rezultati i pjesës së parë

01/05/2019

Barcelona e ka fituar pjesën e parë të përballjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Liverpool. Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ... Read More

Tifozët e Barcelonës me koreografi fantastike para ndeshjes me Liverpool

01/05/2019

Ka filluar ndeshja gjysmëfinale mes Barcelonës dhe Liverpool, e vlefshme për Ligën e Kampionëve. Tifozët e Barcelonës në ‘Camp Nou’ kanë shpalosur një koreografi të ... Read More

Tottenham 0-1 Ajax, notat e lojtarëve

30/04/2019

Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Tottenahmit dhe Ajaxit doli të jetë mjaftë interesante, ku në fund triumfuan holandezët 1-0. Të dy skuadrat kishin raste, por ... Read More

Formacionet zyrtare: Tottenham – Ajax

30/04/2019

Tottenham Hotspur dhe Ajax do të zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat që kanë bërë sensacion në Ligën e Kampionëve, ... Read More

Valverde deklarohet para ndeshjes Barcelona – Liverpool

30/04/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, është deklaruar para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, që skuadra e tij e zhvillon kundër Liverpool në ... Read More

Rakitic: Ekziston një dëshirë e madhe për ta mundur Liverpoolin

30/04/2019

Barcelona do të kërkojë fitoren në përballjen kundër Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma në ‘Camp Nou’. Mesfushori Ivan Rakitic, ka ... Read More

Lista e Kloppit për super ndeshjen Barcelona – Liverpool

30/04/2019

Jurgen Klopp ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës. Të mërkurën, Liverpool të zhvillojë ... Read More

Tottenham – Ajax, formacionet e super gjysmëfinales

30/04/2019

Tottenham dhe Ajax takohen sonte në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Liga e Kampionëve hyn sonte në fazën gjysmëfinale. Tottenham dhe Ajax ... Read More