Tag: gjysmën

Antivirusi i Microsoftit mbron më shumë se gjysmën e kompjuterëve me Windows

07/08/2019

Antivirusi i Microsoftit Windows Defender aktualisht e mbron më shumë se gjysmën e pajisjeve me Windows, sipas zyrtarëve të kompanisë, raporton Softpedia. Me fjalë të ... Read More

Si ndikon një gotë verë para gjumit?

27/07/2019

Në gjysmën e parë të natës, nën ndikimin e alkoolit, një person është në gjumë sikur në koma, ndërsa në orët e mëngjesit gjumi është ... Read More

Ora inteligjente e ardhshme e Samsung do të ketë një skaner EKG

17/07/2019

Sipas një raporti, funksioni i EKG i orës nuk do të debutojë deri në gjysmën e parë të 2020-ës. Në të vërtetë nuk është ora ... Read More

Ish-gruaja e pronarit të Amazon dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

29/05/2019

Para pak muajsh ajo u bë një nga gratë më të pasura në botë dhe tani ka vendosur që gjysmën e pasurisë së saj ta ... Read More

Pse Hëna ka dy fytyra?

21/05/2019

Një përplasje e lashtë midis Hënës dhe një planeti xhuxh ka lënë gjysmën e anës së jashtme të sipërfaqes së saj me shumë kratere, thonë ... Read More

Pesë milionë smartfonë 5G do të shiten këtë vit

19/04/2019

”Samsungu do të jetë lider i parë i tregut të smartfonëve 5G në gjysmën e parë të vitit, falë fillimit të shitjeve në Korenë e ... Read More

Këto dama të famshme dinë sekretin e jetës së suksesshme bashkëshortore

10/03/2019

Kanë gjetur gjysmën e tyre të dytë dhe me vite të tëra kënaqen në dashurinë e bukur dhe të fuqishme! Është fakt që nuk është ... Read More

Pasi hoqi dorë nga ushqimi i pashëndetshëm, humbi gjysmën e peshës trupore (Foto)

22/02/2019

Një nënë ka arritur të humb gjysmën e peshës trupore dhe nga numri 24 i rrobave të zbres në 8, dhe gjithë këtë e arriti ... Read More

Mendja jonë

01/02/2019

“Mund ta përdorja gjysmën e klasës të votuesve për të hequr qafe gjysmën tjetër”. Jay Gould Abdirahim IdriziPoliklinika “Galaxy”[email protected] Mendja është ajo që e përjetojmë ... Read More

Ndryshimet në qeveri, Tritan Shehu kundër pasuesit të Bushatit

08/01/2019

Demokratët i japin të drejtë presidentit, i cili nuk ka dekretuar më shumë se gjysmën e propozimeve që kryeministri i dërgoi për rifreskimin e qeverisë ... Read More

Raundi i dytë i bisedimeve, Kocias sërish në Shkup

05/03/2018

5 March 2018 / 10:05 Në gjysmën e dytë të marsit shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias duhet të mbërrijë për vizitë zyrtare në Shkup, ... Read More