Tag: gola

Goli kthehet në “makth” për Shqipërinë, vetëm barazim pa gola ndaj Lituanisë

14/10/2020

Goli kthehet në “makth” për kombëtaren shqiptare.  Shqipëra në tre ndeshje, 0 gola. Edhe në transfertën e sotme ndaj Lituanisë, ka pasur më shumë grintë ... Read More

Barazim i vakët ndaj Kazakistanit, Berisha: Duhet të fitonim të paktën 3-0. Me këtë shpirt të shkojmë edhe …

11/10/2020

Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Kazakistanit dhe Shqipërisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Një performancë jo bindëse për të besuarit e ... Read More

Gjiganti spanjoll i bashkohet garës për Haaland

25/11/2019

Haaland ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të zhvilluara këtë sezon, duke përfshirë shtatë gola në Ligën e Kampionëve. Kjo gjë ka bërë që ... Read More

Humbja nga Çekia ka dërguar sinjale të forta, Southgate konsideron ndryshime në formacion

13/10/2019

15:22 | 10/13/2019 Gareth Southgate po konsideron ndryshime në formacionin e kombëtares së Anglisë. Tri gola të pësuara nga Kosova dhe dy nga Çekia në ... Read More

Formacioni i javës në Turqi, nuk mungon Muriqi

25/09/2019

14:11 | 09/25/2019 Vedat Muriqi nuk ka të ndalur me gola dhe ndeshje të mira. Tashmë, sulmuesi i Kombëtares së Kosovës dhe Fenerbahces, ka marr ... Read More

Messi ka shënuar gola nga gjuajtjet e lira në vitin 2019 sa Ronaldo në 959 ditët e fundit

03/05/2019

Messi ka shënuar gola nga gjuajtjet e lira në vitin 2019 sa Ronaldo në 959 ditët e fundit Lionel Messi vazhdoi rivalitetin e tij të ... Read More

600 gola për Barcelonën

01/05/2019

Lionel Messi ka shënuar dy gola në fitoren 3:0 të Barcelonës kundër Liverpool në ‘Camp Nou’. Katalanët, janë një hap larg finales së madhe të ... Read More

Tottenhami del triumfues në dramën e paparashikueshme të ‘Etihad Stadium’

17/04/2019

Tottenham Hotspur ka dalë triumfues në dramën që solli shtatë gola në ‘Etihad Stadium’, për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për sezonin ... Read More

Goli i bukur i Messit dhe reagimi i çuditshëm i Pogbas

17/04/2019

Lionel Messi me dy gola ka udhëhequr Barcelonën drejt kalimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Katalanët, pas fitores 0-1 në ‘Old Trafford’ në ndeshjen ... Read More

Messi “show”, ia shënon dy gola të shpejt Man Utd

16/04/2019

Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën mes Barcelonës dhe Manchester United. Barcelona ka arritur të shënojë dy herë ndaj Manchester United në ‘Old ... Read More

Djali i CR7 i shënon pesë gola në pjesën e parë për të rinjtë e Juventusit

16/04/2019

Djali i CR7 i shënon pesë gola në pjesën e parë për të rinjtë e Juventusit Djali i Cristiano Ronaldos po ndjekë rrugën e babait ... Read More

Nuk duhet të ju ikë kjo ‘perlë’ e Salah ndaj Chelseas

14/04/2019

Liverpool ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelseas. Liverpool dhe Chelsea janë duke u përballur në javën e 34-të në Premierligë. Të kuqtë kanë ... Read More