Tag: goli

Goli kthehet në “makth” për Shqipërinë, vetëm barazim pa gola ndaj Lituanisë

14/10/2020

Goli kthehet në “makth” për kombëtaren shqiptare.  Shqipëra në tre ndeshje, 0 gola. Edhe në transfertën e sotme ndaj Lituanisë, ka pasur më shumë grintë ... Read More

Goli i Messit me komentimin më drithërues që keni dëgjuar ndonjëherë

02/05/2019

Goli i Lionel Messit i shënuar ndaj Liverpoolit nga gjuajtja e lirë, është përjetuar në forma të ndryshme nga persona të ndryshëm. Sigurisht që përjetimet ... Read More

Suarez shënon për epërsinë e Barcës, feston golin kundër Liverpoolit

01/05/2019

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Barcelona – Liverpool. Skuadra e Barcelonës ka gjetur epërsinë, duke shënuar përmes sulmuesit Luis Suarez. Ylli uruguaian shënoi ... Read More

Ajax befason Tottenhamin, shënohet goli i parë në Londër

30/04/2019

Ajax ka kaluar në epërsi kundër Tottenham në udhëtim. Është shënuar goli i parë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e ... Read More

Rashica, lojtari me notën më të lartë në ndeshjen Werder 2:3 Bayern

24/04/2019

Bayern Munich ka arritur në finale të Kupës së Gjermanisë falë një goli të vonshëm të Robert Lewandowskit nga penalltia, pas triumfit 3:2 kundër Werder ... Read More

Natë e magjishme futbolli: Shënohet edhe goli i pestë në Etihad

17/04/2019

Është shënuar edhe goli i pestë në ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Tottenham. Vendasit e Guardiolas kanë arritur të rikthehen në lojë, duke shënuar për ... Read More

Start i furishëm në ndeshjen Man City – Tottenham, shënohet gol në minutën e 4’

17/04/2019

21:09 | 04/17/2019 Është shënuar goli i parë në sfidën mes Manchester Cityt dhe Tottenham. Skuadra e Manchester Cityt e ka nisur për mrekulli ndeshjen ... Read More

Shënohet goli i parë në derbin Man Utd – Barcelona

10/04/2019

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës. Është shënuar goli i parë në ‘Old Trafford’. Barcelona po avancon 0-1 kundër Manchester Unitedit. Është Luis Suarez ... Read More

Barazohet rezultati në ndeshjen Juventus – Milan

06/04/2019

Është barazuar rezultati në super ndeshjen mes Juventus dhe Milan. Pas goli të shënuar nga Krzysztof Piatek, u desh të kalojnë disa minuta për të ... Read More

Messi zgjedh golin më të bukur në karrierë… nuk është ai kundër Getafes, por kundër Madridit!

30/03/2019

Goli kundër Real Madridit në gjysmëfinale të Champions League, për Messin, është më i miri në karrierë.Leo Messi ka zgjedhur golin më të mirë në ... Read More

Festat e golave më të çmendura në futboll – Xhaka e Shaqiri në mesin e yjeve për festimet që bënë bujë

02/01/2019

Goli mbetet pjesa kryesore e futbollit. Kur topi e kalon vijën e fundit,  futbollistët shpesh festojnë si të çmendur. Ata e shijojnë shënimin e golave, ... Read More