Tag: Google

Google Maps i ka të regjistruara rrejshëm shumë biznese

22/06/2019

Biznese të regjistruara rrejshëm e kanë përfshirë Google Maps, duke vënë njoftime në shumë hapësira, megjithëse nuk ndodhen aty. Janë qindra mijëra biznese të tilla ... Read More

WhatsApp do të punojë në telefonat e ri Huawei

13/06/2019

Kompanitë e mëdha amerikane, të tilla si Google dhe Facebook, kanë vendosur të respektojnë ndalimin ndaj Huawei në përputhje me kërkesat e qeverisë amerikane dhe ... Read More

Huawei, një milion telefona me sistemin HongMeng OS

11/06/2019

Pas përballjes me ndalimin e SHBA-së për përdorimin e sistemit operativ Google Android, Huawei po punon për të zhvilluar, testuar dhe publikuar sistemin e vet ... Read More

Shërbimet e Google bien nga sistemi

02/06/2019

Tani për tani, të gjitha shërbimet e kompanisë gjigante ‘Google’ kanë rënë nga sistemi. Këtu përfshihen Youtube, Google Analytics dhe Adsense. Krahas kësaj, probleme ka ... Read More

Google sjell dizajnin e ri për Play Store

01/06/2019

Google ka përditësuar shumë nga aplikacionet e saj Android, me elemente dhe pamje të reja të dizajnit, dhe tani është koha që vetë Play Store ... Read More

Samsung zhgënjeu me Galaxy Fold, kompanitë nuk tregojnë planet për telefonat e palosshëm (Foto)

11/05/2019

Sikur telefonat e palosshëm të jenë e ardhmja e telefonisë, Google dështoi t’i hynte tregut dhe të arrinte në këtë nivel. Gjatë aktivitetit Google I/O ... Read More

Pas 8 muajsh Android 9 Pie arrin 10% adoptim

08/05/2019

Google i la njerëzit në errësirë në lidhje me adoptimin e Android Pie prej mese një gjysmë viti por më në fund ka vendosur të ... Read More

Google do ta “fshijë automatikisht” historikun e shfletimeve

02/05/2019

Google do t’u ofrojë përdoruesve mundësinë për të fshirë automatikisht historinë e kërkimit dhe të vendndodhjes së tyre pas tre muajsh. Google tashmë lejon përdoruesit ... Read More

Lajm i mirë për përdoruesit e ‘Samsung’-ut, kjo është veçoria e sjellë në Google Chrome

21/04/2019

Google është afër plasimit të modalitetit të errët për shfletuesin ‘Chrome’ tek përdoruesit e ‘Android’, sipas raporteve të fundit. Sipas raportit, modaliteti i errët është ... Read More

Si të bllokoni marrjen e mesazheve në Gmail

08/04/2019

Askujt nuk i pëlqen të marrë email ‘spam’, por fatmirësisht platforma e email-it, Google Gmail, ka bërë një punë mjaft të mirë me filtrat e ... Read More

Google konfirmon ardhjen e linjës Pixel 4

04/04/2019

Google ka konfirmuar se linja telefonike Pixel 4 e kësaj kompanie është në përgatitje, gjashtë muaj para lansimit të saj në treg. Linja e re ... Read More

Gmail sjell funksionin e shumëpritur në për përdoruesit e iPhone dhe iPad

30/03/2019

U desh mëse 1 vit që Google të sillte gjestet e rrëshqitjes majtas dhe djathtas të Gmail nga Android në iOS. Google përditësoi ditën e ... Read More