Tag: Gordana

Zaev: Bëj thirrje për bashkim të madh në raundin e dytë

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T00:51:37+02:00 Stevo Pendarovski i fitoi 321.201 vota kundrejt 316.872 të Gordana Siljanovska Davkovas dhe 79.169 vota të Blerim Rekës, kumtoi sonte kryeministri Zoran Zaev ... Read More

MOST: Pendarovski ka fituar 44,47 për qind përkundër Siljanovska-Davkovës me 44,32 për qind

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:46:34+02:00 Stevo Pendarovski fitoi 44,47 për qind përkundër Gordana Siljanovska-Davkovkës e cila fitoi 44,32 për qind të votave nga votuesit që sot votuan në ... Read More

Siljanovska: Beteja sapo ka filluar

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:04:08+02:00 Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljaniovska-Davkova në konferencën për shtyp nga selia e partisë falemneroi VMRO-në dhe koalicionit për mbështetjen ... Read More

Siljanovska fiton në diasporë

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:14:09+02:00 Rezultatet e dala flasin se kandidatja për president, Gordana Siljanovska ka fituar shumicën e votave në diasporë. Nga votat e numëruara Siljanovska ka ... Read More

Atmosfera në shtabin e kandidates Gordana Siljanovska

21/04/2019

The post Atmosfera në shtabin e kandidates Gordana Siljanovska appeared first on ALSAT-M. Read More

Fushata, Siljanovska: Do t’ia rikthej identitetin Maqedonisë

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:35:09+02:00 Kandidatja për President Gordana Siljanovska Davkova, synon të bëhet femra e parë, e cila mund të ulet në fronin e Vilës Vodno. Siljanovska, ... Read More

Siljanovska: Do të dëgjoj zërin e maqedonasve të Egjeut

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T16:30:32+02:00 Kandidatja për presidente e mbështetur nga VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska Davkova, ka vendosur lule në përmendoren e fëmijëve refugjatë nga Maqedonia e Egjeut. Siljanovska ... Read More

Baby G provokon fansat me imazhin në bikini, nuk duhet të lini pa e parë

05/04/2019

Baby G vazhdon t'i provokojë fansat me imazhe e video të llojllojshme. Këngëtarja e njohur shqiptare, Gordana Kingji apo siç njihet te publiku Baby G ... Read More

Fillon zyrtarisht gara presidenciale

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T10:42:38+02:00 Blerim Reka, Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska, sot e fillojnë fushatën për zgjedhjet e gjashta presidenciale. Fushatën Blerim Reka kandidat presidencial i Aleancës ... Read More

Të hënën fillon fushata, kandidatët firmosën kodeksin për zgjedhje korrekte

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T15:24:41+02:00 Tre kandidatët për president shteti, Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski, një ditë para fillimit fushatës nënshkruan Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe ... Read More

Të hënën edhe zyrtarisht fillon fushata zgjedhore

30/03/2019

Të hënën më 1 prill, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Blerim Reka e fillojnë fushatën për zgjedhjet presidenciale. Blerim Reka është kandidati i përkrahur nga ... Read More

Gjyqi i Apelit i zvogëlon masën e burgimit ish-ministres Jankullovska

28/03/2019

S A 2019-03-28T13:14:34+01:00 Ish-Ministrja e MPB-së, Gordana Jankullovska do të duhet të shkojë në burg, pasiqë gjyqi i Apelit e ka vërtetuar aktgjykimin e rastit ... Read More