Tag: Gostivarit

Taravari: PSP-ja të jetë institucion i veçantë

22/03/2019

22 Mars 2019 / 22:48 Arben Taravari, kreu i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët në emisionin 360 shkallë në ... Read More

Fond i veçantë për aksidentin e 13 shkurtit

18/03/2019

18 Mars 2019 / 11:07 Komuna e Gostivarit hapi llogari të veçantë donacioni për ndihmë të familjarëve të viktimave dhe të të lënduarve në aksidentin ... Read More

Aksion policorë në Gostivar, arrestohen 4 valltare

25/02/2019

25 Shkurt 2019 / 13:11 Aksion policorë në rajonin e Gostivarit me çrast punonjësit e policisë nga Sektori për punë të brendshme Tetovë-Stacioni policorë Gostivar, ... Read More

Komuna e Gostivarit, flamujt ne gjysmështizë

14/02/2019

Komuna e Gostivarit ka mbajtur ceremoninë komomerative në nder të viktimave të aksidentit tragjik që u mori jetën 14 viktimave. Ndërkaq Komuna e Gostivarit ka ... Read More

Taravari: Gostivari sot është në zi, Zoti na ndihmoftë

13/02/2019

13 Shkurt 2019 / 22:52 Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, ka shprehur ngushëllimet për viktimat nga aksidenti i sotëm tragjik në aksin rrugor ... Read More

Mosmarrëveshje mes Ademit dhe Taravarit për shkollat

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 16:17 I pari i Gostivarit, Arben Taravari dhe ministri i Arsimit, Arbër Ademi akoma nuk kanë gjetur gjuhë të përbashkët për ... Read More

Gjimnazistet e Shkupit dhe të Gostivarit protestë para Qeverisë, kundër ndotjes së ajrit (FOTO/VIDEO)

01/12/2018

Gjimnazistet e Shkupit dhe të Gostivarit janë mbledhur para Qeverisë për të protestuar kundër ndotjes së ajrit! Protesta përkrahet edhe nga Ambasada e parë e ... Read More

Vdekja e vajzës nga Gostivari, Taravari: Mos luani me ndjenjat e familjes

08/11/2018

8 Nëntor 2018 / 16:11 Kreu i Gostivarit, Arben Taravari bën apel që rasti i vdekjes së 17 vjeçares nga fshati Zdunjë të mos keqpërdoret ... Read More

Versioni i Policisë për tragjedinë e Gostivarit

06/11/2018

6 Nëntor 2018 / 14:51 “Në qytetin e Gostivarit në rrjedhën e lumit Vardar ka qenë e sulmuar një vajzë 17 vjeçare nga fshati Zdunjë ... Read More

Përplasje të reja mes BDI-së dhe Komunës së Gostivarit

10/08/2018

10 August 2018 / 14:10 Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim dega e Gostivarit, ka akuzuar sot kreun e komunës Arben Taravari se lejon ndërtime ... Read More

Miratohet buxheti i komunal i Gostivarit, Taravari i pakënaqur me shumën

20/03/2018

20 March 2018 / 14:07 Komuna e Gostivarit miratoi buxhetin komunal për vitin 2018. Me 31 vota “për” kaloi buxheti me vlerën prej 1 miliard e ... Read More

Komuna e Gostivarit ndërpret funksionimin e parkimit zonal

11/03/2018

11 March 2018 / 16:30 Që prej një muaji Komuna e Gostivarit ka ndërprerë funksionimin e parkimit zonal. Ky vendim i komunës ka shkaktuar kaos ... Read More