Tag: gotë

Ja pse duhet shijuar një gotë birrë të ftohtë këto ditë të nxehta

13/08/2019

Dhe mirë bëni. Mësoni 6 arsye se përse mund ta pini pa “vrarje” ndërgjegjieje një gotë birrë. -Të sjell në gjendje të mirë, në humor ... Read More

Keni probleme me gjumin? Ja 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash

04/08/2019

Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat të ... Read More

Konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

11/07/2019

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do t’iu shijonte shumë. Mirëpo ekspertët tregojnë se konsumimi i ujit shumë ... Read More

Vetëm një gotë nga pija që gati e pimë çdo ditë, rrit rrezikun e kancerit në mënyrë drastike

11/07/2019

Vetëm një gotë lëngu frutash ose çaji me sheqer në ditë ngre rrezikun e kancerit në mënyrë të konsiderueshme, sugjeron një studim i madh.Ekspertët paralajmëruan ... Read More

Nëse iu bëhen kështu gishtat kur i fusni në ujë, shkoni menjëherë te mjeku

19/06/2019

Një gotë ujë mjaftonpër të zbuluar shumë gjëra për organizmin tuaj, që mund të mos e keni menduar më parë.Nëse gishtat tuaj marrin një ngjyrë ... Read More

Dobitë e jashtëzakonshme të kombinimit të qumështit me mjaltë

12/04/2019

Ekzistojnë një sërë arsyesh përse rekomandohet të pini një gotë qumësht lope apo qumësht bademi, duke e përzier me mjaltë natyral. Kombinimi i tillë përdoret ... Read More

Benefitet e super ushqimit “Kefir”

20/03/2019

Një gotë kefir në ditë, ndaq doktori me të ikë. Qumështi është burim i mirë i proteinave dhe kalciumit, kefiri nuk është ndryshe, ka benifite ... Read More

Shëroni tensionin e lartë të gjakut me një gotë ujë: Teknika e Japonisë së lashtë është e artë!

06/12/2018

Në Japoni është shprehi të pihet një gotë ujë menjëherë pas zgjimit. Dhe shumë teste mjekësore gjithashtu kanë konstatuar përparësitë e kësaj teknike. Shërimi me ... Read More

Kafja si suplement para-ushtrimor: E rritë performancën dhe sasinë e yndyrës që e digjni

01/11/2018

Harroni shejkat e proteinave, një gotë kafe mund të jetë përgjigja e duhur për ta rritur potencialin ushtrimor. Kafja për një kohë të gjatë është ... Read More

Çdo ditë pini një gotë qumësht me pak mjaltë: metabolizmi do të punojë si sahat!

07/10/2018

Ekzistojnë gjashtë arsye përse çdo ditë duhet të pini një gotë qumësht lope apo qumësht bademi me pak mjaltë natyral. Kombinimi i mjaltit dhe i ... Read More

Sa alkool guxoni të pini nëse dëshironi të kaloni alko-testin

04/10/2018

Besojmë që dëshironi të relaksoheni dhe të argëtoheni me ndonjë gotë raki të fortë, mirëpo keni parasysh që kjo është periudhë e kontrollit të rreptë ... Read More

Vetëm tri gota verë në javë duhet t’i pini për të pasur përfitime shëndetësore

04/10/2018

Të gjithë kemi dëgjuar se një gotë verë në ditë është e mirë për shëndetin, por një studim i ri thotë se për shumicën prej ... Read More