Tag: grabitjen

Grabitja në Rinas, kush e vrau Admir Murataj? Ja çfarë thanë efektivët që qëlluan mbi të (Video)

09/05/2019

Vrasja e Admir Murataj në grabitjen e milionave eurove në Aeroportin e Riansit në Shqipëri më 9 prill vazhdon të mbetet ende kemi për publikun. ... Read More

Grabitja e Rinasit, gjendet një tjetër makinë e djegur, armë e dokumente greke

01/05/2019

Pavarësisht se për grabitjen e Rinasit hetimet u regjistruan edhe për shpërdorim detyre, deri më tani Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk ka asnjë të ... Read More

Arrestohet autori i gjashtë për grabitjen në aeroportin e Tiranës – është ‘Daja’ nga Kosova

26/04/2019

Pas dëshmisë së të penduarit që pranoi që të bashkëpunonte me drejtësinë, arrestohet personi i gjashtë për grabitjen brenda aeroportit të Rinasit në datë 9 ... Read More

Në qeli për grabitjen në Rinas, Oltion Veseli kërkon lirimin nga burgu

26/04/2019

Oltion Veseli, një nga te arrestuarit për grabitjen në Aeroportin e Rinasit kërkon të lirohet nga qelia. Përmes avokatit të tij, ai ka ankimuar masën ... Read More

Grabitja në Rinas, Berisha ka një tjetër version për të arrestuarit

23/04/2019

  Pas arrestimit të personit të pestë, i dyshuar si autor për grabitjen e miliona eurove në 9 prill 2019, në aeroportin e Rinasit dhe ... Read More

Grabitja në Rinas, çfarë i lidh tre grupet kriminale

22/04/2019

Në grabitjen e 9 prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve origjinën e ka në Greqi. ... Read More

Makina e grabitësve të Rinasit u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Detaje nga grabitja e Rinasit: Makina u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në Aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Ndalohet një ish-polic për grabitjen në Rinas

12/04/2019

Një ish-polic po hetohet pasi dyshohet se ka lidhje me grabitjen e miliona eurove në Aeroportin e Rinasit. Ai është i identifikuar me inicialet A. ... Read More

Grabitja e Rinasit, Basha: Kanë dalë në dritë prova tronditëse

11/04/2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha foli sot në lidhje me grabitjen në Rinas, duke ia ngarkuar përgjegjësit Edi Ramës. Basha foli për shkelje të ... Read More

Pas grabitjes në Rinas, ministri Lleshaj: Nuk ka asgjë për tu alarmuar

11/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj e quajti ‘incident” grabitjen e milionave euro në aeroportin “Nënë Tereza” pasditen e 9 prillit dhe nënvizoi se ... Read More

Grabitja në Rinas Austrian Airlines: Jo më transport parash nga Shqipëria

11/04/2019

Kompania Austrian Airlines reagoi për herë të parë lidhur me grabitjen që ndodhi në aeroportin e Rinasit në Shqipëri. Zëdhënësja Tanja Gruber, citohet nga CNN ... Read More