Tag: Grammy

Bashkëpunimi i ri i Rita Orës promovohet në “Times Square”, në New York

16/03/2019

Tashmë nuk janë të paktë emrat shqiptarë që po promovohen në ‘billboard’-et e New Yorkut. Nominimet për “Grammy” të Dua Lipës dhe Bebe Rexhës u ... Read More

Dua Lipa shijon suksesin e dyfishtë në Grammy duke pozuar te statuja e saj e dyllit

16/02/2019

Ajo ka festuar suksesin më të madh në karrierë kur rrëmbeu dy çmime Grammy javën e kaluar. Dhe, Dua Lipa ka vazhduar ecurinë e saj ... Read More

Drake blen mbrojtës të iPhone në vlerë 400 mijë dollarë

15/02/2019

Drake po e bën telefonin të tij super ekskluziv. I freskët nga triumfi në Grammy për këngën më të mirë rep, Drake ka gëzuar veten ... Read More

Mirud pjesë e “Grammys Awards”, shfaqet me veshje interesante

14/02/2019

Të dielën në Los Angeles u mbajt nata finale e ceremonisë të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Edhe ky edicion ka zgjuar vëmendjen e publikut, ... Read More

Bebe Rexha e zhgënjyer me “Meant to be”, asnjë nga festivalet nuk e vlerësoi këngën e saj që theu rekorde

13/02/2019

Pasi u nominua në “Grammy” për herë të parë me këngën “Meant to be”, Bebe Rexha zgjodhi rrjetin social Twitter menjëherë pas përfundimit të shfaqjes, ... Read More

Bebe Rexha me mesazh për dizajnerët që refuzuan ta vishnin për Grammy Awards

11/02/2019

Bebe Rexha është shfaqur mahnitëse në edicionin e sivjetmë të Grammy Awards, e veshur me një fustan të kuq duke sjellë frymën e Valentinit dhe ... Read More

Alicia Keys i befason fansat, pas Grammyt publikon këngën e re

11/02/2019

Pasi e udhëhoqi ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards, Alicia Keys e ka publikuar këngën e re të titulluar “Raise a Man”, e cila flet ... Read More

‘Grammy Awards’ – ceremonia që vlerëson, nderon dhe mbështet të tashmen dhe të shkuarën në industrinë muzikore

11/02/2019

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, shkroi historinë në edicionin e 61-të të Grammy Awards duke fituar dy çmime prestigjioze në ceremoninë e zhvilluar ... Read More

Ariana Grande tregon se pse tha “ndyrësirë” kur Cardi B mori një çmim në Grammy Awards

11/02/2019

Mbrëmë është ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Pasi Cardi B fitoi çmimin për albumin më të mirë të rap ... Read More

Kylie Jenner me veshje katastrofale në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit ... Read More

Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i ... Read More

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More