Tag: Greqisë

Arsyet se përse është mirë që asnjëherë të mos vishni sutjena

23/09/2019

Sutjenat kanë ekzistuar qysh prej Greqisë së lashtë. Sot, thuajse secila femër mban sutjena dhe besojnë se ato sjellin shumë përfitime. Por, ndoshta do t’ju ... Read More

Zëvendësministri grek i Punëve të Jashtme Kuik për vizitë pune në Shkup

16/04/2019

S A 2019-04-16T08:14:24+02:00 Zëvendësministri për Punë të Jashtme të Greqisë i obliguar për diasporën greke Terens Nikollaos Kuik sot dhe nesër qëndron për vizitë pune ... Read More

Emigrantët u larguan nga kampi i improvizuar

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:20:45+02:00 Është stabilizuar gjendja në kampin e improvizuar të emigrantëve në jug të Greqisë. Janë larguar edhe 60 emigrantët e fundit që për tre ... Read More

“Rishikimi i fakteve historike për shqiptarët, i nevojshëm”

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T15:38:51+02:00 Komisione të përbashkëta mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, si dhe Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarië vazhdojnë të shqyrtojnë faktet historike të cilat ... Read More

Qindra migrantë po tentojnë të hyjnë në Maqedoninë e Veriut

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T20:00:13+02:00 Qindra migrantë nga pjesë të ndryshme të Greqisë janë mbledhur afër një kampi në Selanik dhe po planifikojnë të kalojnë kufirin me Maqedoninë ... Read More

Nënshkruhen më shumë marrëveshje për bashkëpunim bilateral mes Shkupit dhe Athinës

02/04/2019

S A 2019-04-02T13:59:52+02:00 Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras dhe ministra të dy qeverive sot në ... Read More

Cipras: Kravatën e Zoranit e mbaj në sirtarin e byrosë, më përkujton momentin historik

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T17:17:43+02:00 Në prag të vizitës së nesërme në Shkup, kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras për Agjencinë Informative të Maqedonisë ka shpalosur letrat për bisedimet ... Read More

A tregon ky gol kundër Greqisë se Pjanic është gjuajtësi më i mirë i goditjeve të lira në botë?

27/03/2019

Miralem Pjanic e ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga goditja e lirë kundër Greqisë në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020 të martën ... Read More

Kosova shkruan historinë në Greqi

23/03/2019

Federata e Xhudos së Greqisë e ka lavdëruar ekipin e xhudos së Kosovës, pas sukseseve në Kupën Evropiane të Juniorëve, që u mbajt sot në ... Read More

Zgjidhja Greqi-Maqedoni, shembull për rajonin

23/03/2019

23 Mars 2019 / 14:45 Zgjidhja e mosmarrëveshjes midis Maqedonisë dhe Greqisë mund të jetë shembull i tejkalimit të dallimeve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Prandaj ... Read More

Vucis: Populli grek do ta kuptojë mesazhin pozitiv të Marrëveshjes së Prespës

19/03/2019

19 Mars 2019 / 13:00 Kryetari i Parlamentit të Greqisë Nikos Vucis është optimist se populli grek me kalimin e kohës do ta kuptojë dobinë ... Read More

Presidenti grek “kërcënon” Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë

07/03/2019

7 Mars 2019 / 17:39 Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i ka dërguar një mesazh të qartë Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë ... Read More