Tag: Group

Labinot Gashi prezanton koleksionin e ri të veshjeve, këta ishin të pranishmit

22/11/2019

19:49 | 11/22/2019 Labinot Gashi dhe Walone Fashion Group kanë prezantuar koleksionin e ri të veshjeve. “L’etoile”, titullohet koleksioni i ri i veshjeve që u ... Read More

WhatsApp-i padit kompaninë kibernetike izraelite për spiunazh

30/10/2019

Rrjeti social i komunikimit WhatsApp ka paditur kompaninë izraelite të mbikëqyrjes kibernetike NSO Group për arsye se shërbimin e mesazheve të kompanisë e ka përdorur ... Read More

Facebooku e largon nga funksioni Group Stories

28/09/2019

Në dhjetor të vitit 2018, Facebooku e prezantoi funksionin e quajtur Group Stories, i cili në thelb ishte Stories, por i dizajnuar për Facebook Groups, ... Read More

Afaristi amerikan impresionohet me vizitën në Telegraf: Diçka të tillë nuk shohim as në Amerikë (Video)

27/05/2019

Ari Zoldan, drejtor ekzekutiv i kompanisë “Quantum Media Group”, po qëndron për vizitë në Kosovë ka vizituar kompanitë më prestigjioze të IT dhe mediat. Zoldan ... Read More

Afaristi amerikan në Kosovë: Nuk jemi këtu vetëm për të ofruar rroga 500 dollarëshe, por të ngjallim shpresën te rinia (Video)

27/05/2019

Ari Zoldan, drejtor ekzekutiv i kompanisë “Quantum Media Group”, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë, tha se Kosova ka shumë hapësirë për ... Read More

Grupi Shëndetësor Acibadem – zgjidhja më e mirë shëndetësore

07/05/2019

ACIBADEM Healthcare Group ka pësuar zhvillime të shpejta që nga viti 1991 dhe u bë një nga institucionet kryesore në Turqi në kuadër të fushës ... Read More

Studentët vizitojnë Rezidencën Dukagjini, shembullin e zhvillimit të ndërtimtarisë (Video)

19/04/2019

Në Dukagjini Rezidence, kompania Heinze Group është duke punuar me një material të avancuar. Gjatë ditës së sotme studentët e Universitetit të Prishtinës dhe kolegjit ... Read More

Tinder shtoi më shumë se 1 milionë abonues vitin e kaluar

07/02/2019

Tinder është ende i pandalshëm. Match Group, kompania mëmë e Tinder, njoftoi sot fitimet e qerekut të katërt të vitit të kaluar, në të cilën ... Read More

Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

12/01/2019

Suning Group mund të ketë një partner të ri te Interi, pasi raportet e shumta të mediave deklarojnë se një firmë investimi nga Hong Kongu ... Read More