Tag: Gruas

Reagon Brovina, mohon se fotografia e shfaqur sot ndërlidhet me krimet e kryera në Irak

16/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, ka mohuar pretendimet se fotografia e gruas së dhunuar e cila u shfaq sot nga ajo, nuk është ... Read More

Brovina: Jam konsultuar me familjarët për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar nga forcat serbe

16/05/2019

Deputetja Flora Brovina ka thënë se për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar është konsultuar me familjarët e saj. “Kam profesionin e etikës mjekësore ... Read More

Ermal Fejzullahu ia bën dhuratë gruas këtë veturë luksoze

11/05/2019

13:14 | 11 Maj 2019 13:14 | 11 Maj 2019 Ermal Fejzullahu ia ka bërë gruas një dhuratë super-luksoze. Ermal Fejzullahu përmes rrjeteve sociale ka ... Read More

Mes nënës dhe Anitës, Haradinaj zgjedh njërën për një arsye të fortë

22/04/2019

Ramush Haradinaj zgjodhi mes nënës së tij dhe gruas, Anita Haradinaj. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ishte i ‘detyruar’ që të zgjedh mes nënës së ... Read More

Nrecaj tregon si erdhi te vrasja e gruas, mohon se vrau vajzën e tij

01/04/2019

Pjetër Nrecaj, i dënuari me burgim të përjetshëm për vrasjen e dyfishtë të gruas së tij, Vlabona Nrecaj dhe vajzës së tyre Klarës, ka fajësuar ... Read More

Haradinaj: Kosova ka shënuar përparim në avancimin e rolit të gruas, por si shoqëri ka ende shumë punë

26/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradina, ka marr pjesë në nisjen e Javës së Gruas 2019. Haradinaj në një status në llogarinë e tij facebook ka ... Read More

Asociacioni i Konsujve të Huaj në New York nderon doktoreshën Zana Dobroshi (Foto)

17/03/2019

Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Asociacioni i Konsujve të Huaj në New York (SOFC), organizoi me korpusin diplomatik të konsujve nga mbarë bota, ... Read More

Vedati i “Stupcave” viziton policet e Kosovës për 8 mars, iu bën një premtim interesant

08/03/2019

Humoristi i njohur, Vedat Bajrami, nuk ka munguar me një urim për Ditën e gruas në rrjetet sociale. Ai bëri të ditur se gjatë ditës ... Read More

Ja si duket sheshi i Tetovës pas ikjes së shitësve të luleve

08/03/2019

8 Mars 2019 / 21:15 Biznesi i shitjes së luleve në ditën ndërkombëtare të gruas gjithmonë shënon përfitime të mëdha. Mirëpo shitësit e pandërgjegjshëm të ... Read More

Haradinaj: Pozita e gruas në Kosovë është përmirësuar, por ka ende punë për t’u bërë

08/03/2019

Për nder të ditës së gruas, kryeministri Ramush Haradinaj ka marr pjesë në konferencën Forumi Multietnik të lidershipit të grave të reja në Kosovë. Me ... Read More

Urimi i Haradinajt për festën e 8 marsit: Roli i gruas është i pazëvendësueshëm

08/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e 8 marsit e njohur si dita e gruas, ka uruar të gjitha gratë kosovare. Në urimin e ... Read More

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas

08/03/2019

Sot shënohet 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas dhe për nder të kësaj dite, në Kosovë do të ketë aktivitete të shumta. Tek shqiptarët ... Read More