Tag: Gruevski

Lajmet e rreme prezentë gjatë tërë vitit në rrjetet socale

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T15:22:26+02:00 Si u arrestua ish-kryeministri Nikolla Gruevski, në tentativë për të ikur nga Budapesti në Moskë, ishte një nga lajmet e rrejshme që me ... Read More

Gruevski: Arrestimi i Çavkovit, hakmarrje e Zaevit për lëndën “mitmarrja”

13/03/2019

13 Mars 2019 / 14:27 Ish kryeministri Nikolla Gruevski përmes facebook ka komentuar arrestimin e ish shefit të BSP-së Mitko Çavkov, duke theksuar se kjo ... Read More

Gruevski për RAI: Do të më vrisnin në burg

01/03/2019

1 Mars 2019 / 11:15 Ish-kryeministri Nikolla Gruevski thotë se do ta vrisnin në burg në rast se do të shkonte të vuante dënimin. i ... Read More

Sot gjyqi për financimin e paligjshëm të VMRO-DPMNE-së

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 10:01 Nikolla Gruevski, Kiril Bozhinovski, Mile Janakievski, Ilija Dimovski dhe Leko Ristoski Sot do të fillojë procesi gjyqësor për financimin e ... Read More

Gruevski: Dimitrov më kërkoi postin e ministrit

10/02/2019

10 Shkurt 2019 / 22:32 Ish-kryeministrit Nikolla Gruevski në një intervistë për Infomaks thekson  se ministri aktual i Punëve të Jashtëm, Nikolla Dimitrov vetë i ... Read More

Asnjë përgjegjësi për arratisjen e Gruevskit

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 14:26 Nikolla Gruevski nuk ka pasur ndihmës në shërbimet shtetërore të cilët i kanë mundësuar të arratiset nga Maqedonia pa u ... Read More

Gruevski do të mbetet pa rrogë të deputetit?

28/01/2019

28 Janar 2019 / 20:05 Nikolla Gruevski do të mbetet pa rrogë të deputetit, pasi shumica parlamentare do ta ndryshojë ligjin për deputetë, sipas të ... Read More

Gruevski kërkoi ndihmën e ndërkombëtarëve para arratisjes

05/12/2018

5 Dhjetor 2018 / 12:07 Ish-kryeministri Nikola Gruevski, raportohet të ketë kërkuar ndihmën e personaliteteve me më shumë ndikim në Bashkimin Evropian për të shmangur ... Read More

Grujevski e Boshkovski, ende në pritje të azilit

01/12/2018

1 Dhjetor 2018 / 15:59 Nëse Nikolla Gruevski në mënyrë ekspres për vetëm disa ditë mori azil politik në Hungari, të arratisurit Goran Grujevski dhe ... Read More

Gruevski, në raportin vjetor të Komisionin Evropian!?

24/11/2018

24 Nëntor 2018 / 13:16 Rasti i ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski pritet të jetë pjesë e raportit vjetor të Komisionit Evropian për Maqedoninë. Partia Evropiane Socialdemokrate ... Read More

“Titanik”, Gruevskit do t’i gjykohet në mungesë

23/11/2018

23 Nëntor 2018 / 11:16 Ish kryeministrit Nikolla Gruevski do t’i gjykohet në mungesë edhe për lëndën “Titanik”. Kështu vendosi gjykatësi Osman Shabani me kërkesë ... Read More

Komiteti i Helsinkit në Hungari, afishe me Gruevskin

22/11/2018

22 Nëntor 2018 / 15:16 Fotot e Nikolla Gruevski, azilantit më të pasur në Hungari, kanë zënë vendin e parë në kopertinën e magazinës hungareze ... Read More