Tag: grup

“Kosova Hackers Army” ka hakuar disa ueb-faqe të Serbisë

17/02/2019

Me rastin e shënimit të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, një grup i hakerëve kosovarë, “Kosova Hackers Army”, i ka vënë jashtë funksionit disa ... Read More

Tre djem befasuan vajzat e shkollës, blenë lule për secilën prej tyre – për Shën Valentin (Foto)

15/02/2019

Një grup djemsh të një shkolle të mesme në Kansas kanë dashur të sigurohen që Dita e Shën Valentinit të ishte e veçantë për çdo ... Read More

Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)

10/02/2019

Vizitorët shikonin të habitur, derisa një grup majmunësh po iknin prej kafazeve të tyre në kopshtin zoologjik në Belfast të Irlandës. Ata shfrytëzuan një trung ... Read More

Rasti i Kavajës, qindra njerëz marshojnë në heshtje në Tiranë

10/02/2019

Rasti i Kavajës, ku një e mitur u përdhunua në grup nga bashkëmoshatarë të saj, ka tronditur thellë opinionin publik dhe vijon të mbetet në ... Read More

Shtatë mrekullitë e botës në një park, të ndërtuara duke përdorur skrapin – ideja gjeniale e qytetit që është një nga më të ndoturit në botë (Foto/Video)

08/02/2019

Gjatë gjashtë muajve të fundit, një grup prej shtatë artistësh indianë po punojnë me materialet e hedhura për të ndërtuar kopje të shtatë mrekullive të ... Read More

Prisnin të shihni një krokodil, turistët mbetën të habitur kur nga uji doli edhe një peshkaqen (Video)

05/02/2019

Jonathan Kehler shkoi bashkë me një grup turistësh pranë një lumi në Adelaide të Australi, për t’ju treguar nga afër një krokodil. Me grepin në ... Read More

Sektori civil, protesta kundër ndotjes së ajrit

02/02/2019

2 Shkurt 2019 / 16:37 Një grup qytetarësh protestuan sot në qendër të Shkupit. Të revoltuar për shkak të mosefikasitetit të pushtetit lokal dhe qendror ... Read More

Për momentin i shpëton burgut, Rita Ora nën hetime për reklama mashtruese online

25/01/2019

Në prag të një kërcënimi me burg, një grup i britanikëve me ndikim në shoqëri, duke përfshirë Ellie Goulding, Rita Ora dhe Zoella kanë rënë ... Read More

Punonjëset e një kompanie kineze nuk arritën objektivat, si ndëshkim detyrohen të ecin këmbë e duar nëpër rrugët e qytetit (Video)

21/01/2019

Një video e filmuar në Kinë, shfaq një grup punonjësish të cilët janë detyruar të ecin zvarrë këmbë e duar nëpër rrugët e qytetit, kurse ... Read More

Më thuaj ç’grup gjaku je, të të them çfarë të hash!

15/01/2019

Të gjesh se cilit grup gjaku i takon është shumë e thjeshtë (nëse nuk e ke bërë ende, nxito ta bësh) Jo vetëm që do ... Read More

Haradinaj para studentëve të Iowa-s: Regjimi i vizave, diskriminim për qytetarët e Kosovës

11/01/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot një grup studentësh, të kryesuar nga Tonia Land dhe Stephanie Dana Ely nga Iowa, me ... Read More

Vërejtën diçka duke lëvizur nën shtëpizën e drurit, vendosin ta ngritin me ekskavator – u habitën kur panë 50 gjarpërinj nga dy metra (Video)

26/12/2018

Kur një grup të rinjsh vërejtën se diçka po lëvizte nën shtëpizën e drurit, vendosën që me ekskavator ta ngritin lart për të zbuluar për ... Read More