Tag: grup

Dobësohu me kafe! Metoda më e thjeshtë për të humbur kile

20/08/2019

Sipas disa studimeve të bëra nga një grup hulumtuesish nga Britania e Madhe, konsumimi i kafesë dhe në përgjithësi pijeve që përmbajnë kafeinë ndihmon në ... Read More

Shkencëtarët japin lajmin e madh: Zbulohet ilaçi që na shpëton nga kanceri i gjirit

17/08/2019

Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjiritAta kanë treguar se kanë mundur të ... Read More

Analiza e fundit do të arrijë ta zbuloj këtë sëmundje ende pa shfaqur simptoma

02/08/2019

Shkencëtarët shpresojnë se testi I zbuluar së fundmi nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Washingtonit, do të arrijë të identifikojë sëmundjen e Alzheimerit shumë ... Read More

Lajm I mirë: tani mund ta mposhtni diabetin pa hequr dorë nga pastat

01/07/2019

Në  prill të këtij viti, një grup ekspertësh dolën me një raport sipas së cilit, njerëzit që vuajnë nga tipi 2 I diabetit, nuk duhet ... Read More

Shpëtoni lëkurën tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës me këto metoda

25/06/2019

Temperaturat e larta, dielli i fortë dhe trupi i djersitur përbëjnë një grup faktorësh të dëmshëm për lëkurën.Gjithçka që ju nevojitet është, që gjatë ditëve ... Read More

Veseli merr përkrahje e studentëve për zbardhjen e krimeve të gjenocidit serb në Kosovë

24/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në një takim një grup studentësh të të gjitha universiteteve publike. Veseli në një postim të ... Read More

Edhe në Jerusalem serbët shfryjnë epshet nacionaliste për Kosovën (Video)

28/04/2019

Një grup i serbëve, të mbledhur në qytetin e Jerusalemit për të festuar festën e Pashkëve Ortodokse, e kanë shfrytëzuar këtë ritual fetar për të ... Read More

Arbëreshët e Kroacisë vizitojnë Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë

27/04/2019

Një grup i arbëreshëve të Kroacisë, përfshirë studentë e nxënës, kanë vizituar Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë. Ata u priten nga Ipeshkvi i Kosovës ... Read More

Rona Nishliu me grup, të ardhurat nga koncerti i dhurojnë për fëmijët e braktisur

25/04/2019

Rona Nishliu me grup, të ardhurat nga koncerti i dhurojnë për fëmijët e braktisur Të ardhurat nga koncerti i mbrëmshëm, Rona Nishliu me grupin i ... Read More

Studentët e Juridikut shkëlqejnë në garën për të drejtën ndërkombëtare (Video)

18/04/2019

Një grup studentësh të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë shkëlqyer në një garë me 380 universitetet më të mira të botës. Lista e top ... Read More

Tifozët e Chelsea me thirrje raciste dhe islamofobe: Salah është bombardues

12/04/2019

Një grup i tifozëve të Chelsea janë filmuar duke kënduar këngë raciste dhe islamofobe ndaj sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah. Para ndeshjes së vlefshme për ... Read More

Të rinjtë vendosën të kalojnë lumin me veturë – por a ia dolën ata? (Video)

15/03/2019

Një grup turistësh kishin mbetur duke mbajtur frymën ndërsa po shikonin një përpjekje australiane për të kaluar një lumë me anë të një veture 4WD. ... Read More