Tag: Guardiola

Humbja nga Wolves, kjo është deklarata e Guardiolas

06/10/2019

18:29 | 10/06/2019 Pep Guardiola pranon se Manchester City kishte një “ditë të keqe” në humbjen e tyre 2-0 ndaj Wolves, çka i kontribuan Liverpoolit ... Read More

Guardiola: Kjo është skuadra e dytë më e mirë në Evropë

16/08/2019

23:45 | 08/16/2019 Pep Guardiola e ka përshkruar Tottenham Hotspur si skuadrën e dytë më të mirë në Evropë, para përballjes me Manchester Cityn në ... Read More

Guardiola tek Juventus? Flet anëtari i bordit të Man City

23/05/2019

19:29 | 23 Maj 2019 19:29 | 23 Maj 2019 Zëra të shumtë po e qojnë trajnerin e Manchester City, Pep Guardiola, drejt skuadrës së ... Read More

Guardiola takohet me drejtuesit e Juventusit

22/05/2019

0:04 | 22 Maj 2019 00:04 | 22 Maj 2019 Raportet e fundit bëjnë të ditur se trajneri i Pep Guardiola, është takuar me drejtues ... Read More

ZYRTARE: Këta janë 4 kandidatët për çmimin ‘Trajneri i Vitit’ në Premierligë

07/05/2019

18:26 | 7 Maj 2019 18:26 | 7 Maj 2019 Jurgen Klopp, Pep Guardiola, Mauricio Pochettino dhe Nuno Espirito Santo, janë dominuar për trajnerin e ... Read More

Pas golit, City e shpërblen kështu Kompanyn

07/05/2019

8:57 | 7 Maj 2019 08:57 | 7 Maj 2019 Pep Guardiola ka deklaruar se do ta takoj Vincent Kompanyn për të pirë një birrë ... Read More

“Pep Guardiola, trajner në Serie A”

27/04/2019

Ish sulmuesi i Kombëtares së Italisë dhe disa skuadrave evropiane, Luca Toni, ka thënë se Pep Guardiola do të jetë trajner në Serie A një ... Read More

Guardiola për titullin: Liga e Kampionëve nuk do të jetë pengesë për Liverpool

26/04/2019

Guardiola për titullin: Liga e Kampionëve nuk do të jetë pengesë për Liverpool Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka dhënë mendimin e tij për ... Read More

Guardiola në ankth, pret rezultatet e fundit të Fernandinho, para ndeshjes me Burnley

26/04/2019

Guardiola në ankth, pret rezultatet e fundit të Fernandinho, para ndeshjes me Burnley Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, nuk është aspak i qetë para ... Read More

Guardiola zbulon të ardhmen e Mahrez

23/04/2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka hedhur poshtë pretendimet për largimin e Riyad Mahrez nga ‘Etihad Stadium’. Riyad Mahrez do të mbetet te Manchester ... Read More

Guardiola nuk kursen lëvdatat për Liverpool

21/04/2019

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, nuk ka  kursyer lëvdatat për rivalin e Premierligës, Liverpool. Spanjolli ka thënë se ‘The Reds’ janë një nga skuadrat ... Read More

Guardiola flet për presionin që ndjeu ndaj Tottenham: Mund ta humbnim ligën

20/04/2019

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka treguar për presionin që ka ndjerë gjatë ndeshjes që u luajt sot, kundër Tottenham. Skuadra e trajnerit spanjoll ... Read More