Tag: gurëve

Konsumimi i 6 filxhanëve kafe në ditë zvogëlon rrezikun nga gurët në tëmth

06/09/2019

Konsumimi i 6 filxhanëve kafe në ditë, e zvogëlon rrezikun e zhvillimit të gurëve në tëmth në mënyre drastike, shkruan Dailymail transmeton Gazeta Express.Konsumimi i ... Read More

Misteri i ‘krimbave gjigantë’ në mal, zbulohet dhjetë vjet pasi u fotografua nga sateliti (Foto)

14/10/2018

Rreshtat misterioz që ngjajnë me krimba gjigantë, u zbulua se janë prej gurëve dhe zhavorri, të krijuara nga puna e njeriut. Quick Bird 2 ka ... Read More