Tag: gusht

Lauka tregon për ankesën e Thaçit ndaj Berishës në Ambasadën Amerikane, të cilën e zbuloi Wikileaks (Video)

15/05/2019

``````````````` Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje ... Read More

Adelina Tahiri fotografon nga afër trupin në shtrat

29/04/2019

Adelina po mahnit me foto joshëse në Instagram. Adelina Tahiri në gusht të vitit të kaluar u bë nënë për herë të parë, por ajo ... Read More

Adelina Tahiri publikon foto në bikini, shfaqet në top-formë

20/04/2019

Adelina Tahiri është një nga artistet më të përfolura të momentit. Adelina në gusht të vitit të kaluar u bë nënë për herë të parë ... Read More

Adelina Tahiri tregon sa ka ndryshuar jeta e saj pas lindjes së djalit

13/04/2019

Në gusht të vitit të kaluar u bë nënë për herë të parë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Tahiri në gusht u bë nënë për ... Read More

Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T08:40:02+02:00 Me 23 gusht 2013, OKB e vendosi 6 prillin ditë kur do të festohet Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe. Gjithashtu, ... Read More

Thaçi: SHBA-së është duke i humbur durimi

12/02/2019

Hapja e debatit, në gusht të vitit të kaluar për korrigjimin/ndryshimin/shkëmbimin e territorit mes Kosovës dhe Serbisë bëri që në fjalorin e ditës të rikthehet ... Read More

Selma Blair vuan nga skleroza multiple, aktorja i falënderon të gjithë ata që kujdesen për të në baza ditore

21/10/2018

Aktorja Selma Blair është diagnostikuar me sklerozë multiple në muajin gusht të këtij viti, ndërsa tash ka vendosur ta ndajë këtë lajm me fansat e ... Read More

Rrëfimi i Shkëlqimit se si e gjeti vëllain e vrarë

21/10/2018

Në gusht të vitit 2017 qyteti i Mitrovicës dhe ai i Vushtrrisë ishin tronditur nga zhdukja për disa ditë e djalit nga Vushtrria Kurse disa ... Read More

Eminem me performancë fantastike në majën më të lartë të Botë

16/10/2018

Ai u rikthye më fuqishëm se kurrë me albumin që e nxori në shitje në muajin gusht, “Kamikaze”. Eminem ka pasur një shfaqje fantastike ndërtesën ... Read More

Vazhdojnë kërkesat për azil në vendet e BE-së, 349 vetëm në muajin gusht

12/10/2018

12 Tetor 2018 / 10:10 Në muajin gusht 349 qytetarë të Republikës së Maqedonisë kanë kërkuar azil në vendet e Bashkimit Evropian, ndërsa prej tyre ... Read More

Pas gati dy muajve, lirohet nga burgu Ibrahim Matoshi i cili u arrestua nga policia serbe

08/10/2018

Serbia ka lëshuar nga burgu mërgimtarin Ibrahim Matoshi. Ai ishte arrestuar më 13 gusht nga autoritetet serbe në pikën kufitare “Dheu i Bardhë” derisa po ... Read More

8K TV nga Samsung del në shitje këtë muaj

03/10/2018

Samsung njoftoi gjeneratën e ardhshme të televizorëve gjatë shfaqjes së teknologjisë IFA, në muajin gusht në Berlin. Tani duket se firma koreane është gati të ... Read More