Tag: “Hajdari”

Rudina Hajdari flet për njohjen me bashkëshortin: Jemi takuar në plazh, vajza ime është me shumë fat që ka një baba të tillë

28/06/2020

Rudina Hajdari  e ftuar në ‘E diell’ foli si rrallëherë për jetën private. Deputetja prej vitesh është e martuar me biznesmenin Muçjon Demiraj dhe janë ... Read More

Rudina Hajdari uron të bijën për 1 qershor: Jeni arsyeja që luftojmë çdo ditë

01/06/2020

Deputetja Rudina Hajdari iu uron festën e “1 Qershorit” të gjithë fëmijëve.Hajdari publikon në “Facebook” një foto të ëmbël me të bijën, ku shfaqen të ... Read More

Prokurorja Drita Hajdari jep detaje nga intervistimi i Flora Brovinës

17/05/2019

Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Drita Hajdari, në një konferencë për media, ka dhënë detaje të reja nga intervistimi i deputetes së ... Read More

Rudina Hajdari: Lajmi për përfshirjen time në “Bindjen Demokratike” ishte një komplot

23/04/2019

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari nuk do të rreshtohet në radhët e partisë së re politike “Bindja Demokratike”. Hajdari tha se lajmet për përfshirjen e ... Read More

Shqipëri, Rudina Hajdari krijon parti të re

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T13:51:43+02:00 Rudina Hajdari, e bija e dëshmorit të demokracisë Azem Hajdari, ka vendosur që të krijojë një parti të re në Shqipëri. Burimet nga ... Read More

PD reagon ashpër ndaj vendimit të Rudina Hajdarit

12/03/2019

Në Shqipëri Partia Demokratike reagoi ndaj vendimit të deputetes Rudina Hajdari për të mos hequr dorë nga mandati parlamentar. Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie ... Read More