Tag: Hakan

Calhanoglu: Milani nuk është larg prej Juves

15/03/2019

Hakan Calhanoglu pohon se Milani nuk është larg prej Juventusit. Pesë fitore rresht kanë katapultuar Milanin në vendin e tretë dhe në pozitë reale për ... Read More

Milani e mendon shitjen e Calhanoglut te RB Leipzing si mënyrë për të siguruar fonde për Piatekun

15/01/2019

Milani është duke e konsideruar shitjen e Hakan Calhanoglu te RB Leipzig për 22 milionë euro. Ideja e klubit italian është që pastaj këto para ... Read More

Calhanoglu mohon largimin nga Milani

09/01/2019

Në ditët e fundi emri i Hakan Calhanoglu është lakuar shumë për një largim të mundshëm nga Milani. Flitej për një rikthim në Bundesliga, por ... Read More

Calhanoglu: Jam i lumtur te Milani

28/12/2018

Hakan Calhanoglu thotë se është i lumtur në Milan dhe se ka një marrëdhënie vërtet të mirë me trajnerin Gennaro Gattuso. Në ditët e fundit ... Read More

Milani i vendos çmimin e largimit Calhanoglus

27/12/2018

Hakan Calhanoglu është drejt rikthimit në kampionat gjerman Bundesliga. Mesfushori turk iu bashkua Milanit por pa arritur të lë gjurmë në Serie A. Është skuadra ... Read More

Calhanoglu drejt largimit, mbërrin oferta e parë për turkun nga Schalke

01/12/2018

Hakan Calhanoglu duket se do të largohet nga Milani gjatë afatit kalimtar të verës. Mesfushori turk nuk po arrin dot të ambientohet me futbollin italian ... Read More

Milani i gatshëm të shesë Calhanoglun

30/11/2018

Raportet e mediave italiane sugjerojnë se Milani mund të shesë Hakan Calhanoglu në janar, me RB Leipzig dhe Schalke 04 të interesuar, por ai do ... Read More

Tri skuadra gjermane e duan Calhanoglun

04/11/2018

Hakan Calhanoglu duket se do të largohet nga Milani para përfundimit të kontratës së tij. Mesfushori turk është futur në vitin e tij të dytë ... Read More

Calhanoglu ka thyer një gisht të këmbës gjatë ndeshjes me Cagliarin

17/09/2018

Raportimet e fundit që vijnë nga Italia shkruajnë se Hakan Calhanoglu ka thyer një gisht të këmbës gjatë barazimit 1-1 të Milanit me Cagliari. Turku ... Read More

Calhanoglu: Milani di si ta mposhtë Juven

09/05/2018

Mesfushori i Milanit, Hakan Calhanoglu, thotë se skuadra e tij ka dëshmuar se mund ta mposhtë kampionin e Serie A në finale të Kupës së ... Read More

Zv/kryeministri i Turqisë për deportimin e gylenistëve: E shpëtuam Kosovën nga një kërcënim i madh

02/04/2018

Zëvendëskryeministri i Republikës së Turqisë, Hakan Çavuşoğlu tha se operacioni i Agjencisë Turke të Inteligjencës (MIT) dhe kapja e gjashtë terroristëve të FETO-s në Kosovë ... Read More

Calhanoglu: Nëse i shënoj Juventusit do ta puthë përsëri fanellën

31/03/2018

Hakan Calhanoglu ka filluar të futet në formën e tij më të mirë te Milani. Mesfushori turk në fillim kishte problem ambientimin ndërsa tani është ... Read More