Tag: hapë

Hapet java evropiane e sportit

23/09/2019

7:42 | 23 Shtator 2019 07:42 | 23 Shtator 2019 Komiteti Olimpik i Kosovës edhe këtë vit do të hapë Javën Evropiane të Sportit, që ... Read More

Mogerini: Pres që në qershor Maqedonia e Veriut të hapë negociatat e anëtarësimit

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T09:31:48+02:00 Pres që në muajin qershor Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të hapë negociatat e anëtarësimit, deklaroi shefja e politikës së jashtme të BE-së, ... Read More

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

15/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka ... Read More

KSHZ-ja do të sugjerojë ndryshime në Kodin Zgjedhor

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T15:02:33+02:00 Pas zgjedhjeve presidenciale, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve do të hapë temën për nevojën e patjetërsueshme të Kodit Zgjedhor. Në një takim joformal me ... Read More

Pishina më e thellë në botë pritet të hapë dyert për vizitorët, ata do të mund të zhyten në 45 metra thellësi (Foto)

07/03/2019

Pishina më e thellë në botë pritet të hapë dyert për pushuesit në Poloni, ku thellësia e ujit arrin në 45 metra. DeepSpot do të ... Read More

Nimic: Implementimi i Marrëveshjes së Presës hap çështje për të cilat duhet kohë

01/03/2019

1 Mars 2019 / 12:28 Periudha e implementimit të Marrëveshjes së Prespës do të hapë çështje siç është puna e Komitetit për librat dhe përdorimi ... Read More

Do të hapet Ambasadë në Athinë dhe konsull në Selanik

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 15:36 Maqedonia do të hapë ambasadën e parë në Athinë dhe konsullin në Selanik, pas hyrjes në fuqi të ndryshimeve kushtetuese ... Read More

Kritikohet Supremja për mendimin për Specialen

02/02/2019

2 Shkurt 2019 / 16:16 Vendimi i Gjykatës Supreme, se prokuroria speciale nuk ka guxuar të hapë raste të reja pas skadimit të afatit prej ... Read More

Facebook hapë një tjetër ‘dhomë lufte’ për betejën e lajmeve të rreme në Evropë

29/01/2019

Kompania Facebook, do të hapë një tjetër ‘dhomë lufte’ kësaj radhe në Evropë, në përpjekje të eliminojë manipulimet me lajmet e rreme, për Zgjedhjet e ... Read More

Dhjetë personalitete të njohura të cilat karrierat e tyre fantastike i kanë filluar me prishje kontrate

10/01/2019

Dëshmi që prishja e kontratës mund të hapë dyert e karrierës së vërtetë! Në kohën e tashme kur prishjet e kontratës fatkeqësisht janë bërë përditshmëri, ... Read More

Linjë telefonike falas për paraqitjen e shkeljes së të drejtës së votës

16/09/2018

16 Shtator 2018 / 11:44 Avokati i Popullit nesër do të hapë linjë falas telefonike 0800 54321, me qëllim që t’u ndihmojë qytetarëve në realizimin ... Read More

TRAMP: Marrëveshja e Prespës, hap rrugën për në NATO dhe BE

06/09/2018

6 September 2018 / 18:33 Marrëveshja e Prespës i hapë rrugën e Maqedonisë drejt anëtarësimit në NATO dhe BE, shkruan në letrën që presidenti amerikan ... Read More