Tag: hapësirën

Porosia e studiuesve: Lani dhëmbët kundër demencës!

12/06/2019

Bakteret „Gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë ... Read More

Drejtori i AAC thotë se KFOR-i s’lejon hapjen e korridorit ajror Kosovë-Shqipëri

27/04/2019

Republika e Kosovës ende nuk po arrin ta normalizojë hapësirën e ulët për hapjen e korridoreve të reja ajrore me Shqipërinë, Malin e Zi dhe ... Read More

Arsenali do t’i largojë Ozilin dhe Mkhitaryanin

27/03/2019

Arsenali është duke kërkuar për ta liruar hapësirën në skuadër për të transferuar lojtarë të rinj gjatë kësaj vere.Unai Emery dhe Arsenalit janë në kërkim ... Read More

Lansimi i zgjidhjes digjitale “EduPerformanca” të Projektit Tech4Policy (Foto)

25/03/2019

Në hapësirën e Termokiss, në Komunën e Prishtinës do të zhvillohet ngjarja përmbyllëse e Projektit Tech4Policy Përmes një angazhimi të ngushtë me qytetarët dhe liderët ... Read More

Leonardo DiCaprio shet rezidencën e tij luksoze në Hollywood të cilën bleu me paratë e fituara nga “Titanic”

28/12/2018

Aktori i madh, Leonardo DiCaprio është duke e zgjeruar hapësirën në të cilën ai jeton. Shumë kohë më parë, DiCaprio jetonte në një shtëpi me ... Read More

Sonte fillon festivali më i madh i muzikës elektronike “The Summit Fest”

03/08/2018

The Summit Fest fillon sonte me edicionin e katërt në parkun e Gërmisë në Prishtinë, më saktësisht në hapësirën e njohur si ‘Te koshat’. Për dy ... Read More

Gruaja të cilën e përzuri Haradinaj nga foltorja, kishte provokuar skandal të ngjashëm edhe në Shqipëri (Video)

10/06/2018

Seancë dhe Akademi solemne janë mbajtur të dielën në hapësirën e kompleksit të Lidhjes së Prizrenit, në 140 vjetorin e saj. Por, organizimi jo i mirë ... Read More

Incident në shënimin e 140 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, intervenon kryeministri Haradinaj (Foto)

10/06/2018

Seancë dhe Akademi solemne janë mbajtur të dielën në hapësirën e kompleksit të Lidhjes së Prizrenit, në 140 vjetorin e saj. Por, organizimi jo i mirë ... Read More