Tag: hapja

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

15/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka ... Read More

Reka: Serbia do ta njohë Kosovën brenda 2-3 viteve

14/04/2019

Hapja e kapitullit të 35 të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, do të bëjë që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës brenda 2-3 viteve, ndryshe ... Read More

Pacolli: Hapja e Ambasadës japoneze, dimension i ri në marrëdhëniet Kosovë-Japoni

21/02/2019

Ministri i Punëve të Jashtme (MPJ), Behgjet Pacolli ka thënë se hapja e Ambasadës së Japonisë është një dimension i ri në marrëdhëniet reciproke. Sipas tij, ... Read More

Thaçi: SHBA-së është duke i humbur durimi

12/02/2019

Hapja e debatit, në gusht të vitit të kaluar për korrigjimin/ndryshimin/shkëmbimin e territorit mes Kosovës dhe Serbisë bëri që në fjalorin e ditës të rikthehet ... Read More