Tag: hapur

Pesë këshilla për gjumë më të mirë

11/11/2019

Përgatiteni dhomën tuajMbani dhomën në ajër ta pastër duke hapur dritaret rregullisht. Po ashtu kur të përgatitni për gjumë, është mirë të keni një dhomën ... Read More

Hapet banka e parë në botë për ruajtjen e flokëve

25/10/2019

Është hapur banka e parë në botë për flokë në Manchester, me qëllim që ta bëjë “humbjen e flokëve si një gjë e të kaluarës”. ... Read More

Hoteli që ua ndalon hyrjen meshkujve, është vetëm për femrat që duan…

03/10/2019

Një hotel i ri ka hapur dyert për pushuesit në Majorca – por aty nuk lejohen meshkujt. Bëhet fjalë për Soma Dona në Porto Cristo, ... Read More

Hapet në Kaliforni muzeu dedikuar kanabisit

26/08/2019

Një muze dedikuar kanabisit, është hapur në Kaliforni. Muzeu është financuar nga një ueb-faqe i fokusuar tek përdoruesit e kanabisit, dhe i ka hapur dyert ... Read More

3 rregulla të arta për një jetë më të mirë seksuale

18/08/2019

Flisni më shumëNjë komunikim i hapur midis partnerëve është mënyra më e mirë për të i zgjidhur problemet por edhe nëse keni turp ose diçka ... Read More

Janë hapur për publikun dy piramidat më të vjetra egjiptiane

15/07/2019

Egjipti i ka hapur për herë të parë për publik, dy piramidat më të vjetra, në mënyrë që të mbledhë sa më shumë turistë. Ministri ... Read More

Ja si ta ndaloni gjakderdhjen brenda 10 sekondave

01/06/2019

Aplikimi i piperit të kuq direkt në plagë të hapur, ndalon gjakderdhjen.Piperi i kuq mund të ndalojë gjakderdhjen në më pak se një minutë në ... Read More

Vidhen gjësende personale me forcë, në Fushë Kosovë

25/05/2019

Një person ka informuar se persona të panjohur me forcë ka hapur veturën e tij dhe kanë vjedhur një çantë, në të cilën kishte rroba ... Read More

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, hapen qendrat e votimit në veri të Mitrovicës

19/05/2019

Në veri të Mitrovicës janë hapur shtatë qendrat e votimit, ashtu siç edhe janë paraparë për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarë të katër komunave në veri. ... Read More

Carragher do ta kthente Coutinhon te Liverpool, por vetëm me një kusht

18/05/2019

10:27 | 18 Maj 2019 10:27 | 18 Maj 2019 Jamie Carragher i ka hapur rrugën një rikthimi të mundshëm të Philippe Coutinhos te Liverpool. ... Read More

PDK dhe VV hapin zyrtarisht fushatën zgjedhore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri

13/05/2019

Dy partitë shqiptare Partia Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje, kanë hapur sot zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore: Mitrovicë e Veriut, ... Read More

​Hapet ekspozita me dëshminë e krimeve serbe të kryera në Kosovë

09/05/2019

Demokracia Studentore ka shënuar Ditën e Evropës me një formë të veçantë, duke hapur ekspozitën me fotografi ku dëshmohen krimet dhe gjencoidi serb i kryer ... Read More