Tag: Hasani

Hasani – Veselit: Pas 20 viteve iu ra ndërmend të formojmë tribunale

16/05/2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani ka deklaruar se ministri i Drejtësisë, Abelar Tahiri ka fije turpi ka thënë se nuk mund të ... Read More

Aksidentit në Llaskarcë, Hasani: Duhet bërë analizë se si reaguan institucionet

19/02/2019

19 Shkurt 2019 / 23:10 Dr Ilir Hasani, mjeku që priste viktimat e aksidentit të Llaskarcës i ftuar në emisionin “Programi 200”, thotë se duhet ... Read More

Veturën, që ia vodhën në Vushtrri, e gjen në Gjermani

09/01/2019

Qytetari Burim Hasani ka arritur ta gjejë veturën e tij dy vjet pasi ia kanë vjedhur. Hasanit vetura i ishte vjedhur në Vushtrri, ndërsa atë ... Read More

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë pret që Lugina t’i bashkangjitet Kosovës

08/01/2019

Deputeti i Partisë për Veprim Demokratik në Parlamentin e Serbisë, Fatmir Hasani, tha se pret që në bisedimet midis Prishtinës dhe Beogradit të diskutohet edhe ... Read More

Presidenti Hasani priti koordinatoren për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Ulrike Richardson

17/12/2018

Presidenti i Komitetit i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka pritur sot koordinatoren për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNKT), Ulrike Richardson. ... Read More

KOK dhe FBOXK i reagojnë AIBA-s: Shpalleni Donjetën “Kampione nderi” dhe garantojani ftesën për LO Tokyo 2020

19/11/2018

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani dhe presidenti i Federatës së Boksit të Kosovës, Ramadan Selimi, i kanë reaguar Federatës Ndërkombëtare të Boksit ... Read More

Hasani: Një pjesë e madhe i janë gëzuar ardhjes së prokurorit të Gjykatës Speciale

31/10/2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nait Hasani ka deklaruar në seancën e sotme të Kuvendit, se një pjesë e madhe i janë gëzuar ardhjes së ... Read More

Hasani: Dialogun duhet ta udhëheq Haradinaj, jo Thaçi apo Limaj (Video)

18/10/2018

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Nait Hasani ka thënë se nga sot e kemi një ushtri të gatshme për të mbrojtur territorin e ... Read More

Hasani: Pak gjasa që Kosova ta padisë Serbinë për gjenocid

13/10/2018

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, vlerëson se Kosova ka pak gjasa që ta padisë Serbinë për gjenocid pranë Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë. Kjo sepse, ... Read More

Fillimi i vitit të ri shkollor me mungesë librash (Video)

25/09/2018

Gjysmën e librave të klasës së shtatë, Erion Hasani i bleu vetë, e të tjerat po i shfrytëzon të vjetrën. Këtë zgjedhje ky e bëri ... Read More

(FOTO) Ferhan Hasani në haxhxh

23/09/2018

Futbollisti i përfaqësueses së Maqedonisë dhe i KF Shkëndisë Ferhan Hasani i njejti  së fundmi ka qenë  në haxhxh. Ndryshe Hasani njihet si një futbollist ... Read More

Hasani: Të jesh ministër është nder, por jo në rrethana të Kosovë

07/09/2018

Bajram Hasani, ish-ministër i Tregtisë dhe Industrisë pas lirimit nga posti ministror ka dhënë një deklaratë publike, në të cilën thotë se në kushte normale ... Read More