Tag: Haziri

Ismaili: Gjilani do të ketë QKMF moderne për shërbime të dinjitetshme shëndetësore

24/05/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, kanë nënshkruar plotësim ndryshimin e marrëveshjes së mirëkuptimit për ndërtimin e Qendrës ... Read More

Vendoset gurthemeli i shtatores së heroit të kombit Abdullah Tahiri

19/05/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me djalin e heroit, familjen, përfaqësuesit e institucioneve dhe pjesëmarrës të shumtë, kanë vendosur themelin për ... Read More

Vajza e kryetarit të Gjilanit vazhdon me pozat provokuese

18/04/2019

Kënga Haziri po vazhdon të rrëmbejë vëmendjen e publikut. Vajza e kryetarit të Gjilanit, është mjaft aktive dhe e ndjekur nga fansat në rrjetet më ... Read More

Njëqind të rinj të Gjilanit nënshkruajnë kontratat e punës praktike me pagesë

17/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me ambasadoren Nataliya Apostolova, kanë marrë pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të kontratave për praktikë në ... Read More

​Haziri: Të gjallët le ta mendojnë pak se ku ishin në ditën kur u vra Pajazit Ahmeti

15/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në akademinë përkujtimore për shënimin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Pajazit Ahmeti, ka thënë ... Read More

Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm

14/04/2019

Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm Në kuadër të vizitave në terren, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ... Read More

Haziri i kënaqur me punën për shëtitoren e dytë të Gjilanit

12/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë vizitës së punimeve në ndërtimin e shëtitores së dytë në pjesën e jugut, është shprehur i kënaqur ... Read More

Haziri kërkon nga organet e drejtësisë zbardhjen e masakrës së Llovcës

05/04/2019

Nën organizimin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të premten është mbajtur Akademi Përkujtimore në shënim të 20-vjetorit të masakrës së fshatit Llovcë, ... Read More

Sot mblidhen ambasadorë e kryetarët e komunave të Luginës

05/04/2019

Nën organizimin e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot do të mbahet takimi me ambasadorët e Shqipërisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi në ... Read More

Komuna e Gjilanit dhe “Jetimat e Ballkanit” do të ndërtojnë 20 shtëpi për familjet në nevojë

01/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi me përfaqësuesin e organizatës “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, për ndërtimin e 20 ... Read More

Haziri thotë se nuk e ka mik Thaçin, por flet si ai: Lugina do t’i bashkohet Kosovës, një pjesë të veriut nuk e shoh në Kosovë

31/03/2019

​Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pret një marrëveshje brenda LDK-së, kur flet për kandidaturën e tij si kryetar i këtij subjekti, ndërsa flet edhe për ... Read More

Haziri: Ambasadori zviceran foli në Skenderaj si mik i mirë shqiptarëve të Kosovës

31/03/2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka komentuar deklaratën e ambasadorit zviceran në Kosovë, kur tha se ata po investojnë ndërkohë që në Kosovë po bëhet ... Read More