Tag: hëna

Shkencëtarët: Hëna po tkurret

15/05/2019

Një hulumtim i ri tregon se Hëna ngadalë po tkurret ndërsa brendësia e saj është ftohur gjatë epokave, duke krijuar mijëra rrudha të vogla sipërfaqësore. ... Read More

NASA: Hëna po zvogëlohet

14/05/2019

Hëna e Tokës ka aktivitet të rrallë gjeologjik dhe herë pas here, si në Tokë dhe në planet të tjera ndodhin tërmete, dhe për shkak ... Read More

Zjarri i madh në fshatin Vranidoll të Prishtinës

02/04/2019

Në fshatin Vranidoll të Prishtinës, nga e hëna ka shpërthyer një zjarr, i cili ka p‰rfshirë një sipërfaqe të malit. Njësitet e zjarrfikjes së bashku ... Read More

Mot i ngrohtë me temeratura ditore deri në 19 gradë celsius

07/03/2019

7 Mars 2019 / 7:30 Mot stabil dhe i ngrohtë deri të dielën, nga e hëna paralajmërohet ulje e vogel e temperaturave për disa gradë. ... Read More

Nga e hëna nis inspektimi i mediave për kushtet në të cilat punojnë gazetarët

01/02/2019

Të gjitha mediat që nga e hëna e deri në fund të muajit mars do të inspektohen nga Inspektorati i Punës, për të parë se ... Read More

Zemërohet me mbrojtjen e lojtarëve, Gregg Popovich thirri një ndër ‘time-out’ më të shpejtë në histori të NBA-së

30/01/2019

E hëna është ditëlindja e 70-të e trajnerit të San Antonio Spurs, Gregg Popovich dhe nëse ka ndonjë dyshim se strategu po bëhet më i ... Read More

Në Gjykatën e Apelit filluan punën dhjetë gjyqtarë të rinj

14/01/2019

Nga e hëna Gjykata e Apelit do të ketë dhjetë gjyqtarë më shumë. Halide Reka, Drita Rexhaj, Hunaida Pasuli, Milena Djeriç, Bujar Muzaqi, Mehmet Ndrecaj, ... Read More

SBASHK-u u kërkon falje nxënësve: Ndoshta me muaj s’do të ketë mësim

13/01/2019

Në prag të grevës së përgjithshme në arsim, nga e hëna (14 janar), kreu i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) përmes ... Read More

Vazhdon edhe sot protesta e studentëve kundër rritjes së tarifave të studimit

10/12/2018

E hëna është ditë pushimi për administratën në Shqipëri, por jo për studentët. Para tubimit masiv të martën, ata kanë paralajmëruar protestë edhe sot. Grumbullimi ... Read More

Tahirsylaj tregon se kur priten reshje intensive të borës në Kosovë

02/12/2018

Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, thot% se në vendet kodrinore-malore që nga e hëna (10 dhjetor) do të ketë reshje intensive bore në vendin tonë, ... Read More

Cassano i bashkohet Virtus Entellas

06/10/2018

Antonio Cassano do të fillojë trajnimin me skuadrën italiane, Virtus Entella nga e hëna, por klubi nuk është i sigurt nëse është do të rikthehet ... Read More

Fillon pagesa në Rrugën e Kombit, policia afër sporteleve

17/09/2018

E hëna e 17 shtatorit shënon edhe hyrjen në fuqi të tarifës për qarkullimin në Rrugën e Kombit. E teksa ishte paralajmëruar prej ditësh fillimi ... Read More