Tag: hënë

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

23/09/2019

Ky është horoskopi për ditën e hënë 23 shtator 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ... Read More

Çfarë thotë shenja juaj e horoskopit për ditën e sotme

31/07/2019

Dashuria: Sot marrëdhëniet e zemrës do të favorizohen nga një hënë pozitive dhe do ta hidhni veten në krahët e partnerit tuaj me një entuziazëm ... Read More

Kush është eurodeputetja Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokolarit?

27/05/2019

Shqiptarët morën një lajm të mirë këtë të hënë. Arba Kokalari, 32 vjeç, shqiptare, u zgjodh si eurodeputete në parlamentin europian. Me një shqipe të ... Read More

Të hënën, marsh protestues në mbeshtetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale

19/05/2019

Nesër (e hënë), në orën 12, në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale ... Read More

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

03/05/2019

Urimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për siç ka hënë ai, ‘liberalizimin e vizave’, nuk ua ka kthyer shpresat shumë qytetarëve që po presin para ... Read More

Aksident i rëndë në Tiranë, vetura ndahet në dy pjesë (Video)

29/04/2019

Një aksident është shënuar mesditën e kësaj të hëne në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë vendit të quajtur “Casa Italia”. Burime paraprake bëjnë me dije ... Read More

Televizori 8K i Sony që kushton plot 70,000 dollarë

23/04/2019

Kompania foli ditën e Hënë për çmimet dhe disponueshmërinë e seteve dhe modeli 8K Master Series Z9G do të fillojë nga 13,000 dollarë për modelin ... Read More

PD organizon protestë kombëtare më 11 maj

22/04/2019

Shefi i opozitës Lulzim Basha mblodhi paraditen e kësaj të hëne krerët e degëve të Partisë Demokratike për të vendosur datën e protestës së radhës ... Read More

Kuvendi vazhdon seancën plenare të hënën

12/04/2019

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën plenare ditën e hënë, ora 10:00, transmeton Telegrafi. Një pjesë e seancës është paraparë votimi i  disa projektligjeve, ... Read More

NASA përgatit dërgimin e njerëzve të parë në Mars

04/04/2019

Kthimi i astronautëve amerikanë në Hënë, i planifikuar për 2024, duhet të përgatisë shkuarjen e njerëzve të parë në Mars në vitin 2033, tha shefi ... Read More

“Nuk ka lumturi më të madhe…” Këngëtarja Rezarta Shkurta dedikim për 98 vjetorin e Nexhmije Hoxhës

01/04/2019

Këngëtarja e njohur Rezarta Shkurta është rishfaqur sërish këtë të hënë me një postim në rrjetin social, ku shihet përkrah gruas së ish diktatorit Enver ... Read More

Linjë telefonike falas për denoncimin e shkeljes së të drejtës zgjedhore

29/03/2019

Në zyrën e Avokatit të Popullit, nga dita e hënë (1 prill), qytetarët do të mund të denoncojnë çfarëdo qoftë shkelje të së drejtës zgjedhore ... Read More