Tag: heqjen

Konsumojeni këtë pije para se të flini nëse dëshironi të hiqni dhjamin në bark

11/11/2019

Në mesin e shumë pijeve, të cilat janë dietike si dhe ndihmojnë në heqjen e yndyrës në pjesën e barkut, është edhe ajo të cilën ... Read More

Tabelat greqisht në Sarandë, ndërhyn policia dhe i ndërron gjatë natës (Video)

05/05/2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka ndihmuar policinë për heqjen e tabelave dygjuhëshe në rrugën kombëtare Qafë Muzinë – Sarandë – Konispol. Sipas ARRSH ishin 35 tabelat ... Read More

Rama: Nuk do të ketë rikthim vizash, vendimi i Holandës politik

18/04/2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, është një vendim thjesht dhe ... Read More

“Çikat e Pejës na e zbardhën fytyrën”

14/04/2019

Nuk është e nevojshme që të jemi politikanë apo ambasadorë për të promovuar heqjen e barrierave sociale dhe kulturore. Iniciativa “U ACT” në kuadër të ... Read More

Fotot e tmerrshme zbulojnë se çfarë ndodh me sytë nëse nuk hiqni si duhet maskarën

11/04/2019

Një rast i tmerrshëm mund t’iu bëjë të mendoni dy herë në lidhje me heqjen e maskarës përpara gjumit. Theresa Lynch mbeti gati verbër pas ... Read More

Vendet e Ballkanit lëvizin drejt heqjes së romingut

27/03/2019

Vendet e Ballkanit Perëndimor më 4 prill të këtij viti do të nënshkruajnë marrëveshjen për heqjen e çmimeve të shërbimeve roming, që zbatohet në kuadër ... Read More

Sela: Xhaferi i turpëroi qytetarët shqiptarë

25/02/2019

25 Shkurt 2019 / 19:13 Aleanca për Shqiptarët vlerëson se pas dështimit për heqjen e imunitetit të Veljanovskit, pushteti është jolegjitim për shkak se dështoi ... Read More

Kuvend, pushimi i tretë në tre orë seancë parlamentare

25/02/2019

  Menjëherë pasi ka rifilluar seanca parlamentare për heqjen e imunitetit të deputetit Veljanovski, pas 5 minutash ajo është ndërprerë përsëri. Sapo ka rifilluar seanca, ... Read More

Kuvend, përplasje mes VMRO-së dhe Xhaferit

24/02/2019

24 Shkurt 2019 / 21:48 Sapo ka filluar seanca parlamentare për heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski, dhe menjëher kanë filluar dhe ... Read More

Komisioni duhet t’i heq sot imunitetin Veljanovskit

23/02/2019

23 Shkurt 2019 / 9:44 Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski. ... Read More

Xhaferi kthen kërkesën e Gjykatës: Ka gabuar Nenin

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 13:31 Gjykata gabon nenin ne bazë të të cilit ka kërkuar heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së Trajko Veljanoskit. Kjo ... Read More

Vuçiq kushtëzon vazhdimin e dialogut me heqjen e taksës dhe mos ndërrimin e statutit të Trepçës

04/02/2019

Pas kushtëzimit të dialogut me heqjen e taksës, shteti serb vazhdon të zgjerojë apetitet me kushtëzime ndaj Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar ... Read More