Tag: herë

Nëse ke dhimbje shpine, këto janë pozicionet ideale për zonat specifike!

24/05/2019

Rreth 80% e popullsisë botërore ka vuajtur nga dhimbjet e shpinës të paktën një herë në jetë Ngushtësisht me problematikën në fjalë lidhet pozicioni i ... Read More

Tahiri: Është meritë edhe e ndërkombëtarëve që në Kosovë ka korrupsion dhe mos sundim të ligjit

23/05/2019

Ambasadorët e vendeve në Kosovë, në deklaratat e tyre shumë herë përmendin problemet me të cilat përballet vendi. Sot gjatë ditës ambasadori i britanik në ... Read More

NASA: Hëna po zvogëlohet

14/05/2019

Hëna e Tokës ka aktivitet të rrallë gjeologjik dhe herë pas here, si në Tokë dhe në planet të tjera ndodhin tërmete, dhe për shkak ... Read More

Vizatimet e ish-të dënuarve zbulojnë jetën pas hekurave në Egjipt

09/05/2019

Mohamed u arrestua për herë të parë në vitin 2013 në moshën 18 vjeçare ku vuajti pesë vite burg për shkak të përfshirjes së tij ... Read More

Gjenerali Orr, lidhjen me Kosovën e ka të veçantë: Është sikurse martesë

07/05/2019

Gjenerali i Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, ka thënë se sa herë vjen në Kosovë vëren ndryshime pozitive. Ai ka thënë se ka një ... Read More

‘Kënaqësi të rikthehem në vendin ku më ofroi shumë dashuri’, Suarez pozon në Anfield

07/05/2019

10:31 | 05/07/2019 Luis Suarez u rikthye në ‘Anfield’ për herë të parë pasi u largua nga Liverpooli drejt Barcelonës pesë vite më parë. Sulmuesi ... Read More

Këngëtari i njohur: Bulizmi po i mbyt të rinjtë

04/05/2019

19:31 | 4 Maj 2019 19:31 | 4 Maj 2019 Justin Bieber tash e disa herë ka folur për çështjen e bulizmit. Justin Bieber përmes ... Read More

Opozita “spektatore” në dialogun Kosovë – Serbi

04/05/2019

Përfaqësimi i Kosovës pa opozitën në fazën finale të dialogut me Serbinë, po demonstron për herë të parë një shembull që nuk ishte praktikuar në proceset ... Read More

Nikka bën freestyle live në “Mirage”, kujt po ia adreson?

03/05/2019

19:46 | 05/03/2019 Nikka ka treguar edhe një herë aftësinë për 'freestyle'. Nikka ishte e ftuar sonte (e premte) në një intervistë për “Mirage”, shkruan ... Read More

Fusha e futbollit që shtrihet në dy shtete

02/05/2019

Shënimet e kufijve mes vendeve fqinje gjithmonë jo rrallë herë kanë sjellë ndarje interesante të vendeve që ndodhën pranë kufijve. I njëjtë është rasti edhe ... Read More

Bashëshorti i Cardi B takohet për herë të parë me babain, pas 23-vitesh

02/05/2019

Offset është takuar për herë të parë me babain e tij. Bashkëshorti i Cardi B, reperi Offset nëpërmjet një postimi në Instagram ka treguar se ... Read More

Qeveria e Shqipërisë u ka borxh 1.5 miliard euro bizneseve

02/05/2019

Në fund të 2017, për herë të parë së paku nga 2013-ta qeveria e Shqipërisë ka detyrime ndaj të tretëve më shumë se sa të ... Read More