Tag: herën

Të mirat që sjell për organizmin mjalta me arra

17/06/2020

E mbani mend herën e fundit kur keni ngrënë mjaltë dhe arra? Me siguri do të ketë qenë në shtëpinë e gjyshes, pasi ky ilaç ... Read More

Meshkujt ndihen të kërcënuar nga këto femra

04/06/2020

Pavarësisht se pretendojnë të gjejnë gra inteligjente dhe tërheqëse, meshkujt zgjedhin… Herën tjetër që një mashkull do t’ju thotë se i pëlqejnë gratë inteligjente, atëherë ... Read More

Studim: Punët e shtëpisë, i bëjnë mirë shëndetit

21/01/2020

Ekspertët ju këshillojnë që herën tjetër, kur të vendosni të bëheni aktiv, zhvish tutat dhe nis të punosh në shtëpi. Do t’i kurseni paratë dhe ... Read More

Kafeja juaj e mëngjesit “kushton” 140 litra ujë!

30/09/2019

Herën tjetër që dëshironi ta përgatitni një kafe, gjejeni një moment për të menduar se sa i rëndësishëm është uji në jetën tuaj. Përderisa e ... Read More

Pas lindjes së parë cezariane, e dyta nuk duhet natyrale

27/09/2019

Të provosh herën e dytë lindjen natyrale, pasi herën e parë ka qenë cezariane, ka rezultuar me ndërlikime për shumë nëna. Ky rezultat erdhi pas ... Read More

Çfarë duhet të bëni kur ju pickon bleta?

30/08/2019

Me siguri shumë prej juve tashmë kanë sjellë në mend herën ose herët kur jeni pickuar nga bleta ose grerëza, një dhimbje që nuk do ... Read More

ZYRTARE: PSG shpallet kampion i Ligue 1

21/04/2019

PSG e ka mbrojtur edhe zyrtarisht titullin e Ligue 1. PSG e ka fituar për herën e dytë me radhë titullin e Ligue 1, pasi ... Read More

Aktorja e njohur theu dhëmbin duke ngrënë sandviç

19/04/2019

Herën tjetër nëse porositni sandviç, hani me kujdes. Aktorja e “Pretty Little Liars” , Shay Mitchell ka postuar në Instagram një video teksa tregon se ... Read More

Këto pesë zakone ju bllokojnë në rrugën drejt suksesit

31/03/2019

 Kontrollimi i telefonit tuaj gjatë një bisede Mendoni për herën e fundit që keni qenë në një bisedë me dikë, dhe ai ose ajo kap ... Read More

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

05/03/2019

Lajm i mirë për adhuruesit e çokollatës. Herën tjetër që ju shfaqet kolli, vetëm filloni të konsumoni çokollatën e preferuar dhe do t’i gëzoni efektet ... Read More

Limaj pas takimit me Thaçin: S’ka asgjë të veçantë

31/01/2019

Për herën e dytë, sot pasdite liderët e partive në pushtet shkuan në Presidencë, për një tjetër takim me Hashim Thaçin. Pas më shumë se ... Read More

Kur ta shtypni këtë pikë, uria zhduket, ndërsa metabolizmi kthehet në normale!

28/01/2019

Provoni kur keni uri herën tjetër A e keni ditur që ekziston pika magjike në trup, e cila, kur e shtypni, zhduk urinë dhe stabilizon ... Read More