Tag: Hernandez

Legjenda e Barcelonës infektohet me koronavirus, ja si është gjendja e tij

25/07/2020

Xavi Hernandez, legjenda e kombëtares spanjolle dhe Barcelonës, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmi është konfirmuar vetë nga spanjolli, aktualisht trajner i Al Sadd në ... Read More

Xavi Hernandez me një vendim befasues

02/05/2019

Xavi Hernandez ka vendosur të tërhiqet nga futbolli profesionist.  Ish-legjenda e Barcelonës së fundmi fitoi trofeun e kampionatit në Katar me Al Saddin, e që ... Read More

Chicharito po e ndihmon Man Utdn në transferimin e yllit të madh

09/04/2019

Javier ‘Chicharito’ Hernandez po e ndihmon Manchester Unitedin që ta transferojë një lojtar. Ish-lojtari i Manchester United, Javier ‘Chicarito’ Hernandez, është duke e afruar një ... Read More

Zyrtare: Lucas Hernandez i bashkohet Bayern Munichut për 80 milionë euro

27/03/2019

Bayern Munichu e ka transferuar Lucas Hernandez nga Atletico Madridi për një shumë të lartë prej 80 milionë eurove të mërkurën.Mbrojtësi i majtë francez ka ... Read More