Tag: heroi

Haradinaj: Rënia e Luanit në kufi porosi se nuk lejohet ndarja mes shqiptarëve

06/05/2019

Në 22-vjetorin e rënies është përkujtuar heroi i Kosovës, gjeneral major Luan Haradinaj, ku është thënë se rënia e tij në kufirin shqiptaro-shqiptar është porosi ... Read More

Sot i jepet lamtumira bashkatdhetari nga Zvicra që humbi jetën në vendin e punës

30/04/2019

Sot i jepet lamtumira e fundit bashkatdhetarit, Ardian Zeqiri, i njohur si heroi i punës, i cili tre ditë me parë ka humbur jetën tragjikisht ... Read More

Shaqiri: Nuk erdha nga një familje e pasur, babai im ishte punonjës i rrugëve dhe gjithashtu u përkujdes për familjen tonë në Kosovë

19/12/2018

Xherdan Shaqiri është njeriu i momentit te Liverpooli, kjo pasi shqiptari ishte heroi i Reds në fitoren 1-3 ndaj Manchester Unitedit. 27-vjeçari nga Gjilani u ... Read More

Demaj: Skënderbeu nuk ka vrarë myslimanë, ai nuk luftoi për fe dhe kundër asnjë feje

26/11/2018

Historiani Frashër Demaj ishte i ftuar në emisionin “Personale” në RTV Dukagjini. Demaj ka thënë se heroi i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti – Skenderbeu ka bërë ... Read More

Rivaldo: Vinicius meriton të luaj më shumë te Reali

14/11/2018

Heroi i Barcelonës, Rivaldo është i lumtur që e sheh Vinicius Junior të luajë te Real Madridi. Ish-reprezentuesi brazilian e kritikon Julen Lopeteguin që u ... Read More

Biraghi golin ndaj Polonisë ia dedikon Astorit: Ai më ka mësuar shumë

15/10/2018

Është Cristiano Biraghi heroi i momentit te Përfaqësuesja e Italisë. Mbrojtësi italian shënoi në minutat shtesë të ndeshjes dhe kështu i dha fitore të kaltërve ... Read More

Brozovic: Kjo javë ishte pika kthyese e Interit, vazhdojmë kështu

24/09/2018

Marcelo Brozovic aktualisht është heroi i Interit në Serie A pasi ishte goli i tij që i dha fitore ndaj Sampdorias. Ylli korat tha se ... Read More

Rojo: E dija se do të shënoja, goli shkon për familjen

27/06/2018

Heroi i ndeshjes për Argjentinën dhe njeriu i kualifikimit kundër Nigerisë doli të jetë Marcos Rojo. Mbrojtësi nuk ka qenë asnjëherë pika kyçe e Kombëtares, ... Read More

Enis Bardhi luan te Levante në La Liga dhe shënon dy herë Barcelonës, kurse vëllai i tij luan në klubin kosovar

14/05/2018

Enis Bardhi u bë heroi i Levantes, ku i prishi rekordin historik Barcelonës që synonte ta shkruanin historinë, duke mbyllur kampionatin pa humbje. Por Levante ... Read More

Koulibaly: Napoli gjithmonë ka besuar

23/04/2018

Heroi i Napolit për fitoren ndaj Juventusit, Kalidou Koulibaly, ka thënë se ata gjithmonë kanë besuar te vetja. Mbrojtësi senegalez thotë se dëshira ende është ... Read More

Djali i Sali Çekajt: Pjesëtarët e FARK-ut nuk janë fsheh në thera

19/04/2018

Me një akademi përkujtimore në Prishtinë është përkujtuar heroi Sali Çekaj në 19 vjetorin e rënies në Betejën e Koshares. Një fjalë rasti e mbajti ... Read More

E ç’të thuhet më shumë? Messi meriton korridor të nderit çdo ditë, nga të gjithë

08/04/2018

Një tjetër ditë, një tjetër rekord, një tjetër fitore, por heroi dhe shpëtimtari vazhdon të jetë i njëjtë për Barcelonën. Barça fitoi ndaj Leganes me ... Read More