Tag: Herolind

Mesazhi emocionues i Herolind Shalës para ndeshjes, i bën thirrje tifozëve!

25/03/2019

Herolind Shala është tejet i entuziazmuar para ndeshjes në “Fadil Vokrri” me Bullgarinë.Kosova do të nisë rrugëtimin për “Euro 2020” sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” ... Read More

Kapiteni i Kosovës i kundërpërgjigjet trajnerit të Danimarkës: Mos u nisni për stërvitje!

21/03/2019

Kapiteni i Kosovës, Herolind Shala, i është kundërpërgjigjur trajnerit të Danimarkës, Age Hareide, për deklaratën e tij se ndeshjen me Kosovën e llogarit veç një ... Read More

Nuk starton Ujkani, zbulohet kapiteni i Kosovës

21/03/2019

Herolind Shala do të jetë kapiten i Kosovës kundër DanimarkësTë paktën kështu ka lënë të kuptohet fotografia që lojtari ka publikuar në Instagram, të fanellës ... Read More

Herolind Shala vazhdon shkëlqimin, tjetër gol me fanellën e Valerengas

09/03/2019

Herolind Shala ka vazhduar me formën e tij të shkëlqyer me klubin e ri Valerenga. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka luajtur edhe ndeshjen e ... Read More

Shala në formë fantastike, shënon edhe një gol me Valerengan

01/03/2019

Herolind Shala është duke kaluar nëpër një formë mjaftë të mirë këtë vit. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës javë më parë nënshkroi kontratë dy vjeçare ... Read More

Zyrtare: Herolind Shala bëhet me skuadër të re, nënshkruan me pesë herë kampionin norvegjez Valerenga

11/02/2019

Herolind Shala është bërë me skuadër të re pas largimit nga IF Star. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka nënshkruar me skuadrën e famshme norvegjeze ... Read More

Shala me tri oferta nga kampionati norvegjez

28/01/2019

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala së shpejti pritet të bëhet me skuadër të re. Pasi luajti për gjashtë muaj me skuadrën IF Star, ... Read More

Karateistët nga Kosova, Nishevci e Karaqi morën pikë Olimpike në Paris

27/01/2019

Karateistët nga Kosova, Herolind Nishevci dhe Alvin Karaqi kanë fituar pikë Olimpike në Premier Ligën, që po mbahet në Paris të Francës. Sportistë kosovarë po ... Read More

Shala: Jemi në grup të mirë, Anglia dhe Çekia janë kundërshtarët më të vështirë – Shqipëria ka mundësi të mira

02/12/2018

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala ka folur për shortin e kualifikimeve për Kampionatin Evropian Euro 2020. Shala që ishte ndër lojtarët më të ... Read More

Aksion i paparë më herët në futbollin norvegjez, Shala shënon gol të bukur

22/10/2018

Herolind Shala nuk di të ndalet në kampionatin norvegjez. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës po kalon nëpër një formë fantastike, pasi thuajse çdo javë shënon ... Read More

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

16/10/2018

Herolind Shala, dalë nga dalë është duke u kthyer në lider të mesfushës te Kosova.    Futbollisti që luan para mbrojtjes, është ai nga i ... Read More

Shkëlqimi te Start dhe Përfaqësuesja e Kosovës, Shala flet për rikthimin në formën më të mirë

15/10/2018

Herolind Shala është rikthyer në formën e tij më të mirë. Rikthimi në kampionatin norvegjez i ka bërë mirë mesfushorit nga Kosova, që ka gjetur ... Read More