Tag: Herolind

Zyrtare: Herolind Shala bëhet me skuadër të re, nënshkruan me pesë herë kampionin norvegjez Valerenga

11/02/2019

Herolind Shala është bërë me skuadër të re pas largimit nga IF Star. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka nënshkruar me skuadrën e famshme norvegjeze ... Read More

Shala me tri oferta nga kampionati norvegjez

28/01/2019

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala së shpejti pritet të bëhet me skuadër të re. Pasi luajti për gjashtë muaj me skuadrën IF Star, ... Read More

Karateistët nga Kosova, Nishevci e Karaqi morën pikë Olimpike në Paris

27/01/2019

Karateistët nga Kosova, Herolind Nishevci dhe Alvin Karaqi kanë fituar pikë Olimpike në Premier Ligën, që po mbahet në Paris të Francës. Sportistë kosovarë po ... Read More

Shala: Jemi në grup të mirë, Anglia dhe Çekia janë kundërshtarët më të vështirë – Shqipëria ka mundësi të mira

02/12/2018

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala ka folur për shortin e kualifikimeve për Kampionatin Evropian Euro 2020. Shala që ishte ndër lojtarët më të ... Read More

Aksion i paparë më herët në futbollin norvegjez, Shala shënon gol të bukur

22/10/2018

Herolind Shala nuk di të ndalet në kampionatin norvegjez. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës po kalon nëpër një formë fantastike, pasi thuajse çdo javë shënon ... Read More

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

16/10/2018

Herolind Shala, dalë nga dalë është duke u kthyer në lider të mesfushës te Kosova.    Futbollisti që luan para mbrojtjes, është ai nga i ... Read More

Shkëlqimi te Start dhe Përfaqësuesja e Kosovës, Shala flet për rikthimin në formën më të mirë

15/10/2018

Herolind Shala është rikthyer në formën e tij më të mirë. Rikthimi në kampionatin norvegjez i ka bërë mirë mesfushorit nga Kosova, që ka gjetur ... Read More

Shala: Pikë e rëndësishme, nuk kishim fat

14/10/2018

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala, e komentoi barazimin 1-1 ndaj Ishujve Faroe si të pafat për skuadrën tonë. 26-vjeçari beson se ishte një ... Read More

Shala nuk ndalet, tjetër gol të bukur në Norvegji

01/10/2018

Herolind Shala është duke kaluar nëpër formën e tij më të mirë deri më tani. Vendimi për tu rikthyer për pak kohë në Norvegji duket ... Read More

Shala asiston në fitoren e madhe të Startit

24/09/2018

Herolind Shala ka vazhduar me formë të mrekullueshme në kampionatin norvegjez. Pasi zhvilloi dy ndeshje fantastike me Kosovën, koha ishte që Shala të shkëlqente në ... Read More

Shala bëhet me skuadër të re, transferohet te Start

05/08/2018

Herolind Shala është bërë me skuadër të re. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, ka lënë ekipin danez Lyngby për t’iu bashkuar ati norvegjez Start. Ka ... Read More

Herolind Shala në Kosovë në mision bamirësie

13/06/2018

Reprezentuesi i përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala, ka ndërrmarë një fushatë bamirësie. Ai po qëndron në Kosovë në prag të festës së Bajramit, por kësaj ... Read More