Tag: hetimet

Zbardhet lista e hetimit për ndeshjen Bylis-Tirana, ja 5 futbollistët që do merren në pyetje

08/07/2020

Kanë hyrë në një fazë të re hetimet për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë, Bylis-Tirana (2-1). Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të ... Read More

Arrestohen katër persona në Prishtinë për transplantim, trafikim organesh e qelizave njerëzore

17/05/2019

Bazuar në informatat dhe hetimet e realizuara nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (DHTQNJ) me datën 16.05.2019 është realizuar një operacion policor, ... Read More

Grabitja e Rinasit, gjendet një tjetër makinë e djegur, armë e dokumente greke

01/05/2019

Pavarësisht se për grabitjen e Rinasit hetimet u regjistruan edhe për shpërdorim detyre, deri më tani Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk ka asnjë të ... Read More

Grabitja në Rinas, merret në pyetje gruaja gjermane e njërit prej grabitësve

25/04/2019

Hetimet për zbardhjen e megagrabitjes në Rinas janë në vijim e sipër. Ndërsa deri më tani janë pesë të arrestuarit që kanë lidhje me ngjarjen, ... Read More

Autoritetet irlandeze nisin hetimet ndaj McGregor, ylli i UFC rrezikon dënimin e lartë

08/04/2019

Autoritetet irlandeze nisin hetimet ndaj McGregor, ylli i UFC rrezikon dënimin e lartë Është raportuar se Conor McGregor është nën hetime nga autoritetet irlandeze, përsëri. ... Read More

Vijojnë hetimet për avionin e rrëzuar në “Sollunska Gllava”

04/04/2019

S A 2019-04-04T14:47:31+02:00 Fillojnë hetimet për aksidentin ajror në vendin e quajtur Sollunska Gllava ku humbën jetën një familje bullgare. Institucionet akoma nuk kanë dyshimet ... Read More

McGregor nën hetime për sulm seksual

26/03/2019

Policia irlandeze ka nisur hetimet ndaj ish-yllit të UFC-së, Conor McGregor, i cili dyshohet se e sulmoi seksualisht një grua në dhjetor të vitit 2018.Ndaj ... Read More

Mbyllen hetimet për Stresin, reperi do të gjykohet për dy vepra penale

08/03/2019

Janë mbyllur hetimet dhe është dërguar në gjykatë dosja për Arkimed Lushajn, i njohur për të gjithë me emrin e Stresi. Prokuroria ka kërkuar që ... Read More

Gjuha e urrejtjes, e padënueshme deri tani

15/02/2019

15 Shkurt 2019 / 14:14 Prokuroria Publike as sot nuk ka dhënë detaje për hetimet rreth gjuhës së urrejtjes pas aksidentit tragjik të së mërkurës. ... Read More

Hetim penal për deputetin e PD-së që gjuajti me ngjyrë Edi Ramën

14/02/2019

Garda e Republikës së Shqipërisë dhe Policia e Shtetit kanë nisur hetimet penal kundër nënkryetarit demokrat Edi Paloka, pas incidentit të ndodhur në Kuvend e ... Read More

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

11/02/2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht ... Read More

Oda e Mjekëve nis hetimet ndaj mjekëve për shkelje të etikës në dy raste

06/02/2019

Oda e Mjekëve të Kosovës ka filluar hetimet për shkelje të etikës profesionale ndaj dy mjekëve, në dy raste të ndryshme. Njëri rast ka të ... Read More