Tag: Hidrometeorologjik

Sot mot i ngrohtë dhe me vranësira

26/05/2019

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se ... Read More

Sërish kthehen reshjet e shiut, këto janë temperaturat për sot

20/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me presion labil atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do ... Read More

Sot mot me vranësira dhe diell

17/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Nuk përjashtohen riga të dobëta ... Read More

Sot, mot i vranët dhe me reshje shiu

15/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të ... Read More

Moti në Kosovë me diell dhe vranësira

09/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar sot do të ketë një mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende do të sjellin reshje të dobëta ... Read More

Moti për sot, kështu do të jenë temperaturat

07/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se sot në Kosovë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë ... Read More

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara

03/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ... Read More

Vazhdon moti i ndryshueshëm në vendin tonë, sot vranësira dhe reshje shiu

02/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe reshje shiu. Sipas institutit, reshjet e shiut ... Read More

Sot edhe më nxehtë, temperaturat arrijnë në 26 gradë

26/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat minimale paraqiten të ... Read More

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme

23/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me ... Read More

Mot me diell në Kosovë

21/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht me diell dhe i qetë. Sipas institutit, temperaturat minimale ... Read More

Sot mot më i ngrohtë, këto janë temperaturat

17/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Në këto ... Read More