Tag: historia

Stresi bëhet nostalgjik, publikon foton e vjetër: Koha kur ngacmoja Keisin

15/10/2020

Historia e dashurisë së dyshes së njohur Stresi dhe Keisi siç duket ka nisur në lagje. Ka qenë Stresi ai që ka kujtuar këto kohë ... Read More

Pasi zbuloi se do martohej me biznesmenin që u arrestua, Fjolla Morina shfaqet e përqafuar me mashkullin misterioz

15/10/2020

Pasi la qelinë e burgut, u zbulua dhe historia e dashurisë së Fjolla Morinës me Fisnik Sylën, me të cilin gjendej në makinë kur u ... Read More

Majk bashkohet me Majlindën? Zbulohet e vërteta

10/10/2020

Historia e dashurisë së Majkut dhe Majlindës, edhe pse është mbyllur para lindjes së djalit të tyre, Roan, ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes. ... Read More

Keisi ndahet sërish nga Stresi/ Mesazhet e koduara të dyshes

03/09/2020

Prej kohësh historia e Keisit dhe Stresit është në qendër të vëmendjes. Herë bashkë dhe herë të ndarë, çifti me gjasa edhe vetë nuk i ... Read More

Gruaja nuk ecën dhe nuk flet më, burri: Do t’i shërbej deri në fund

08/06/2020

Luan Laçi rrëfeu në programin “Historia ime”, në Tv Klan, historinë e tij të veçantë të dashurisë me bashkëshorten Lirie. Ata prej 44 vitesh janë ... Read More

Rrëfehet bashkëshorti i ‘Bihterit’: I kam propozuar 16 herë për martesë, kam blerë 6 unaza

08/04/2020

Historia e dashurisë së aktores Beren Saat me këngëtarin Kenan Dogulu vazhdon të jetë shumë e komentuar në mediat turke. Çifti vitin e kaluar pësuan ... Read More

“Në dasmën e dytë…”/ Ish-bashkëshorti i Rudinës flet për martesat e dështuara

04/02/2020

Prej kohësh historia e ndarjes e Rudina Dembacajt është shndërruar në kryefjalën e mediave rozë. Aktorja dhe ish-bashkëshorti i saj i dhanë fund martesës 3-vjeçare, ... Read More

Instagram në luftë kundër ngacmimit dhe dezinformimit

17/12/2019

“Duke filluar nga sot, ne do të përdorim një program që paralajmëron përdoruesit, kur historia e tyre mund të konsiderohet si dëmtuese. Kjo do t’u ... Read More

Kurrë mos i hidhni dhëmbët e qumështit të fëmijëve, ato shpëtojnë jetë

10/09/2019

Historia e “Zanës së dhëmbit” besohet thuajse nga të gjithë fëmijët, e tani duket se prindërit duhet të besojnë një tjetër histori për dhëbët e ... Read More

Zhdukjet më intriguese në histori

07/06/2019

Nuk është e lehtë të zhdukesh plotësisht pa një gjurmë, por historia tregon se kjo mund të ndodhë – madje edhe në një ushtri prej ... Read More

Gjithçka që duhet të dini për bakllavën: Nga ka prejardhjen, kur u zbulua dhe si u përhap ajo

04/06/2019

Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se asirianët në rreth shekullit të 8-të, ishin ... Read More

Për shkak të këtij ushqimi ju mund të merrni krimba në tru!

03/06/2019

Edhe pse tingëllon mjaft pështirë, historia është e vërtetë dhe e publikuar në faqen e internetit. Në rastin e parë në vitin 2015 në Mbretërinë ... Read More